Województwo mazowieckie

Nie (przy)dzwoń za kierownicą
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 27 kwiecień-31 sierpień 2015
ilustracja

Wracasz z pracy do domu, a po drodze załatwiasz zaległe sprawy przez telefon? Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu. Policja mówi – „stop” takiemu zachowaniu. Ruszyła ogólnopolska akcja „Nie (przy)dzwoń za kierownicą".

Policja i różnego typu kampanie przypominają kierowcom o tym, aby nie korzystali z telefonów komórkowych podczas jazdy. Jednak coraz więcej z nas odbiera i dzwoni. Aż 65 proc. ankietowanych kierowców przyznaje, że korzysta z komórki w czasie jazdy, tylko 24 proc. – że korzysta z zestawu głośnomówiącego. Bardziej szczegółowe badania mówią, że 47 proc. rozmawia przez telefon i aż 65 proc. czyta i pisze wiadomości tekstowe.

Tymczasem – zerknięcie na ekran telefonu zajmuje średnio 5 sekund. Warto zastanowić się, ile przez ten czas może zdarzyć się na drodze, zwłaszcza jeśli nasz samochód jest rozpędzony. Warto pomyśleć o sobie, pasażerach, których być może wieziemy, a także o innych uczestnikach ruchu.

Patronat honorowy nad akcją „Nie (przy)dzwoń za kierownicą" objęła Komenda Główna Policji. Partnerem projektu jest m.in. grupa LOTOS.

Więcej o tym jak skutecznie zmienić przyzwyczajenia drogowe można dowiedzieć się na: www.bezkomorki.pl. Akcję znajdziemy również a Facebooku i Instagramie.

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 27-4-2015

Źródło: KWP Radom

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text