Województwo mazowieckie

Naturalnie pyszne przetwory Krokus
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 15-31 maj 2015
ilustracja

Krokus to firma istniejąca na rynku od 1993 roku, od początku swojej działalności produkty były przeznaczone na eksport. Zmiany nastąpiły w 2004 roku, kiedy to przetwory wkroczyły również na polski rynek. Rodzinna firma zlokalizowana jest w miejscowości Pająków w gminie Przyłęk, nieopodal regionu przełomu Wisły. Rocznie przerabia około 350 ton warzyw i owoców, zatrudniając 35 osób.


„Tworząc nasze produkty kierujemy się trzema zasadami: po pierwsze ma być tak smacznie, abyśmy sami nie mogli oprzeć się naszym produktom. Po drugie produkujemy przetwory tak jak niegdyś robiono to w naszych domach wg wypróbowanych przepisów pochodzących z XIX  i pocz. XX w. Po trzecie w procesie produkcji staramy się zachować jak najwięcej walorów odżywczych świeżych owoców i warzyw. Dlatego w składzie naszych przetworów nie znajdziecie Państwo konserwantów, aromatów, barwników i innych dodatków charakterystycznych dla żywności masowej. Produkujemy dla Państwa zdrowe i smaczne produkty o typowym dla tradycyjnej kuchni polskiejsmaku. Staramy się przypominać przetwory niegdyś bardzo popularne, dziś nieco zapomniane. Jesteśmy silnie zakorzenieni w naszej społeczności lokalnej. Owoce i warzywa kupujemy od okolicznych rolników, którzy mają dużą wiedzę na temat upraw. Wpływają na to wielowiekowe tradycje ogrodnicze regionu jak również posiadane przez naszych dostawców wykształcenie rolnicze i dostęp do aktualnej wiedzy. Współpracujemy z nimi od wielu lat,  dzielimy się naszymi doświadczeniami, wspieramy ich merytorycznie. To współdziałanie pozwala nam otrzymać świeży surowiec najwyższej, jakości. Równie ważna jak surowiec jest praca w oparciu o GHP/GMP oraz HACCP. Połączenie tych dwóch elementów pozwala nam produkować przetwory najwyższej jakości.” – Informuje Krokus.


Tradycyjne przetwory docenione zostały również między innymi przez Marszałka Województwa Mazowieckiego otrzymując Laur Marszałka jak również zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych.
W ofercie firmy Krokus znajduję się około 60 tradycyjnych produktów z sześciu kategorii, pełnych smaków. W grupie konfitury znaleźć można: powidła brzoskwiniowe bez dodatku cukru, konfiturę jagodową, konfiturę jeżynową, konfiturę malinową, konfiturę morelową, konfiturę truskawkową, konfiturę poziomkową, konfiturę śliwkową, konfiturę wiśniową, konfiturę z czarnej porzeczki, konfiturę z czerwonej porzeczki, powidła śliwkowe, powidła jabłkowe bez dodatku cukru, powidła śliwkowe bez dodatku cukru. Następną kategorią są kompoty: czereśniowy, jagodowy, wiśniowy, malinowy, renklodowy, śliwkowy, truskawkowy, z czarnej porzeczki. Ostatnią słodką grupą są syropy o smakach: jagodowych, jeżynowych, korzennych, malinowych, truskawkowych, wiśniowych, żurawinowych, z czarnego bzu, z czarnej porzeczki, z czerwonej porzeczki oraz z pigwowca. Najmniejszą zaś kategorią są marynaty, znajdziemy tutaj: buraczki kulki, mini ogórki konserwowe, ogórki konserwowe, papryka konserwowa, patisony konserwowe. Pośród skarbów lasu znajdują się: borowiki, maślaki i podgrzybki. Firma oferuje także dodatki do obiadu w postaci: pasty z chili, sosu pół na pół, borówek, buraczków tartych, gruszek korzennych, gruszek w occie, gruszek w syropie, kapusty czerwonej, kapusty kiszonej, kapusty psotnej, ketchupu, papryczek chili, pieczarek marynowanych, przecieru ogórkowego, przecieru pomidorowego, surówek, szpinaku, śliwek w occie oraz żurawiny.

 

Dorota Rogozińska 19-5-2015

Zdj. 1. Kapusta czerwona „modra” firmy Krokus (fot. Dorota Rogozińska)

 

Zdj. 2. Kapusta psotna z grzybami leśnymi oraz kapusta kwaszona firmy Krokus (fot. Dorota Rogozińska)

 

Zdj. 3. Maślaki i podgrzybki firmy Krokus (fot. Dorota Rogozińska)

 

Zdj. 4. Buraczki kulki firmy Krokus (fot. Dorota Rogozińska)

 

Zdj. 5. Ogórki kwaszone oraz mini ogórki konserwowe firmy Krokus (fot. Dorota Rogozińska)

 

       

Zdj. 6. Konfitura jeżynowa i truskawkowa firmy Krokus (fot. Dorota Rogozińska)

 

Zdj. 7. Konfitura wiśniowa i z czarnej porzeczki firmy Krokus (fot. Dorota Rogozińska)

 

Zdj. 8. Konfitura malinowa i z czerwonej porzeczki oraz powidła śliwkowefirmy Krokus (fot. Dorota Rogozińska)

 

Zdj. 9. Konfitura śliwkowa i morelowa firmy Krokus (fot. Dorota Rogozińska)

 

Artykuł opracowany na podstawie informacji ze strony:

www.przetwory.com

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text