Województwo mazowieckie

Nastroje z Natalią Przybysz
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 11-18 kwiecień 2015
ilustracja

Ostrołęckie Centrum Kultury odwiedziła w kwietniu jedna z dwóch najpopularniejszych „sistars” w Polsce, aktualnie robiąca karierę solową Natalia Przybysz. Jej koncert odbył się w ramach lokalnego przedsięwzięcia o nazwie „Nastroje we dwoje”.

Akcja „Nastroje we dwoje” ma już pięć lat i jest wspaniałą okazją dla mieszkańców mniejszych miast i ich okolic na uczestniczenie w kulturalnych przedsięwzięciach – spektaklach teatralnych i koncertach, organizowanych w ich pobliżu. Nie każdy ma bowiem możliwość wyjazdu na takie wydarzenie. Ostrołęckie Centrum Kultury wyszło więc naprzeciw wszystkim spragnionym tego rodzaju, kulturalnej rozrywki. W ramach cyklu, raz w miesiącu w soboty o stałej porze (godzinie siedemnastej), z myślą o mieszkańcach miasta i okolic odbywają się koncerty i spektakle.. Przedsięwzięcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, również ze względu na niską cenę biletów wstępu. Wejściówki kosztują zawsze 25 zł, ponieważ „Nastroje we dwoje” to akcja finansowana z budżetu miasta i pod patronatem prezydenta Ostrołęki. Dlatego bilety na wydarzenie zaplanowane w kolejnym miesiącu sprzedawane są dzień po koncercie/spektaklu, który miał już miejsce.

Wszyscy, którzy postanowili uczestniczyć w kwietniowym koncercie mogli usłyszeć piosenki z najnowszej płyty Natalii Przybysz pt. „Prąd”, która ukazała się jesienią 2014 roku. Większość albumu stanowią teksty napisane przez samą wokalistkę, które są pełne osobistych przemyśleń i dlatego tak głęboko oddziałują na słuchacza. Na płycie znajdują się również piosenki Czesława Niemena oraz zespołu Breakout. Całość utrzymana jest w klimatach bluesowo-soulowych.

Na trwającym niemal półtorej godziny koncercie artystka zaprezentowała zarówno utwory z najnowszego krążka tj. „Miód” czy „Nazywam się Niebo”, jak również pochodzące z poprzedniej płyty artystki „Kozmic Blues”, która powstała na cześć amerykańskiej piosenkarki- Janis Joplin. Niezwykła charyzma i muzykalność Natalii pozwoliły przenieść się publiczności w zupełnie inne miejsca. O sukcesie przedsięwzięcia świadczyły owacje na stojąco i „bis”, podczas którego zespół wykonał jeszcze trzy utwory. Podczas występu w Ostrołęce Natalii Przybysz towarzyszył zespół w składzie: Jurek Zagórski- gitary, Mateusz Waśkiewicz- gitary, Filip Jurczyszyn- bas oraz Hubert Zemler- perkusja.

Polska artystka znana jest szerszej publiczności przede wszystkim jako jedna z dwóch połówek duetu SISTARS, który tworzyła wraz z siostrą Pauliną. Zespół produkujący i wykonujący muzykę soul i r&b był fenomenem na polskiej scenie muzycznej, otrzymywał liczne nagrody (np. MTV Music Award, Fryderyki itd.) i brał udział w rozmaitych festiwalach piosenki w całej Polsce. Obecnie działalność zespołu jest zawieszona, a Natalia rozwinęła karierę solową pod pseudonimem NATU. Płyta „Prąd” to już czwarty krążek wokalistki, która od funky, soulu, rapu przeszła do klimatycznego bluesa i rocka lat. 60.

Kolejne spotkanie w ramach akcji „Nastroje we dwoje” odbędzie się 16 maja br. i będzie to koncert Michała Bajora. 

Paulina Piekarska

Paulina Piekarska 13-4-2015

Źródło: http://www.ock-ostroleka.pl/

Fot.P.Piekarska

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text