Województwo mazowieckie

Najpiękniejsza zagroda wiejska 2015
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20 maj-15 lipiec 2015
ilustracja

Wystartował konkurs dla właścicieli najestetyczniej zagospodarowanych zagród wiejskich o charakterze rolniczym, ogrodniczym i sadowniczym z całego powiatu garwolińskiego. Oglądanie gospodarstw przez komisję potrwa do 15 lipca br.

Gospodarstwa oceniać będą specjaliści Terenowego Zespołu Doradczego w Garwolinie, przedstawiciele Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Garwolińskiego oraz Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Garwolinie.

Będą brane pod uwagę – ogólna estetyka zagrody, uporządkowanie terenu, funkcjonalne urządzenie gospodarstwa, dobór roślin w ogrodzie i jego dodatkowe elementy, takie jak kącik wypoczynkowy czy oczko wodne.

Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie deklaracji uczestnictwa i złożenie jej osobiście w Biurze Terenowego Zespołu Doradczego w Garwolinie przy ul. Staszica 10, faksem (nr tel. 25 682 29 00) lub pocztą elektroniczną: pzd.garwolin@modr.mazowsze.pl do 30 czerwca br. Jury będzie oglądać gospodarstwa do 15 lipca.

Konkurs ma zachęcić do estetycznego zagospodarowywania zagród, a także poprawy ich warunków estetycznych i higienicznych. To również aktywizacja mieszkańców wsi i wspólna prac na jej rzecz.

Zwycięzcy tego konkursu zostaną przedstawieni podczas Dożynek Powiatowych.

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 20-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text