Województwo mazowieckie

Najnowocześniejsza hala na Mazowszu
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 1 lipiec 2015-31 grudzień 2018
ilustracja

Ponad pięć tysięcy widzów pomieści nowoczesna hala widowiskowo-sportowa, która zostanie wybudowana przy ul. Struga w Radomiu. Już w 2018 r. odbędą się w niej pierwsze imprezy sportowe. Miasto pozyskało na jej budowę 40 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Inwestycja strategiczna

Starania o wybudowanie w Radomiu nowoczesnego obiektu sportowego z dużą widownią, w którym mogłyby odbywać się zarówno imprezy sportowe, jak i kulturalne czy rozrywkowe trwały od lat. Miasto zabiegało o pozyskanie dotacji na ten cel m.in. z Ministerstwa Sportu i Turystyki. I udało się, w maju tego roku ministerstwo zadecydowało o przyznaniu Radomiowi 40 mln zł dotacji na budowę hali widowiskowo-sportowej. Miasto otrzyma te środki w ramach programu „Inwestycje strategiczne dla polskiego sportu”.

Mecze, koncerty, wystawy

W czerwcu, prezydent Radomia zadecydował, że hala zlokalizowana zostanie przy ul. Struga obok stadionu miejskiego, na którym gra Radomiak Radom. Ma to być najnowocześniejsza hala sportowa na Mazowszu. Obiekt będzie odpowiadać międzynarodowym standardom, dzięki czemu będą na nim prowadzone rozgrywki w wielu dyscyplinach takich jak: koszykówka, siatkówka czy piłka ręczna. Już w 2018 r. w hali będzie można obejrzeć pierwsze imprezy, w tym mecze takich radomskich zespołów jak: Rosa Radom czy Cerrad Czarni Radom. Oprócz imprez sportowych na hali będą odbywały się także koncerty, konferencje, wystawy, imprezy kulturalne i rozrywkowe.

Konsekwentnie, krok po kroku, realizujemy nasz plan, którego celem jest wybudowanie najnowocześniejszego tego typu obiektu na Mazowszu. Od 2018 r. będą się tu odbywały międzynarodowe imprezy sportowe, a także wiele innych, w tym również wydarzenia kulturalne, czy gospodarcze. Sądzę, że ta inwestycja spowoduje większe zainteresowanie naszym miastem na arenie międzynarodowej, a w efekcie będą się pojawiać inwestorzy tworzący nowe miejsca pracy – podkreśla prezydent Radomia Radosław Witkowski.

80 mln zł

Widownia nowego obiektu pomieści 5 tys. osób, z czego 3,7 tys. na miejscach stałych, a ok. 1,3 tys. na trybunach rozsuwanych, teleskopowych. Inwestycja ma kosztować blisko 80 mln zł, a jej realizacja została zaplanowana na lata 2015-2018. Środki na jej realizację pochodzić będą z Ministerstwa Sportu i Turystyki (40 mln zł), budżetu miasta Radomia oraz pożyczki, którą ma zaciągnąć Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu. Do końca sierpnia miasto powinno otrzymać pozwolenie na budowę obiektu, a na jesieni tego roku ogłosić przetarg na budowę hali.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 22-6-2015

Źródła: Urząd Miejski w Radomiu www.radom.pl, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu www.mosir.radom.pl.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text