Województwo mazowieckie

Najlepszy nauczyciel w Polsce jest wśród nas
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 7 lipiec-18 wrzesień 2015
ilustracja

Najmniejsze miejscowości skrywają czasem największe talenty. A w dużych miastach znajdzie się zawsze ktoś, kto wyróżnia się z tłumu. Konkurs na najlepszego nauczyciela co roku wyłania interesujące osobowości. W tym roku ponownie, już po raz czternasty, będzie można poznać najlepszych z najlepszych. Swoich ulubieńców można zgłaszać do 18 września br.

Dyrektorzy placówek szkolnych, koledzy z grona pedagogicznego, uczniowie, rodzice, przedstawiciele organów prowadzących szkoły i kuratoriów oświaty – wszyscy mogą zgłosić swojego kandydata, który ich zdaniem szczególnie wyróżnia się w swojej pracy z dziećmi i młodzieżą szkolną.

Wybitne osiągnięcia, doskonałe przygotowanie do zawodu czy uczestnictwo w międzynarodowych konkursach to wielki sukces, jednak ten konkurs ma za zadanie wyłonić przede wszystkim nauczycieli widocznie zaangażowanych w swoją pracę, mających świetny kontakt z młodzieżą i będących dla nich wzorem.

To wszystko oceni profesjonalne jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego, wiceprzewodniczącego Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN. Komisja konkursowa wybierze trzynastu finalistów, wśród nich znajdzie się jeden nauczyciel roku, a dwie osoby otrzymają wyróżniania.

Jak co roku do konkursu można zgłaszać nauczycieli wszystkich szczebli edukacji – od przedszkoli po szkoły dla dorosłych. Trzeba tylko wypełnić formularz – napisać uzasadnienie wniosku i przedstawić osiągnięcia swojego kandydata. Formularz jest dostępny na stronie: www.glos.pl/sites/default/files/Formularz%20zg%C5%82oszeniowy_NR_2015.pdf oraz będzie drukowany na łamach „Głosu Nauczycielskiego”.

Organizatorami konkursu są Ministerstwo Edukacji Narodowej i „Głos Nauczycielski”.

Regulamin jest dostępny na stronie: www.glos.pl/nauczycielroku

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 7-7-2015

Źródło: MEN

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text