Województwo mazowieckie

Najbliższe Dni Dawcy Szpiku na Mazowszu
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 9 marzec-30 kwiecień 2015
ilustracja

11 marca w Węgrowie, 14-15 marca w Piasecznie i 20-21 marca w Warszawie zorganizowane zostaną Dni Dawcy Szpiku, podczas których będzie można zarejestrować się w bazie dawców komórek macierzystych.

Dni Dawcy Szpiku organizowane są przez Fundację DKMS Polska oraz wolontariuszy w poszczególnych miastach.

Co godzinę jednemu pacjentowi w Polsce stawiana jest diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu pacjentów jedyną szansą powrotu do zdrowia jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Na świecie zarejestrowane są już 23 miliony potencjalnych dawców komórek macierzystych, z czego pół miliona w Polsce. Jednak to ciągle za mało i wielu chorych wciąż nie ma szans na przeszczepienie.

Właśnie dlatego Fundacja DKMS Polska wraz z partnerami i wolontariuszami organizuje w różnych miastach Polski Dni Dawcy Szpiku. Są to specjalne spotkania, konferencje i imprezy, podczas których można dowiedzieć się więcej na temat białaczki i zarejestrować się w banku potencjalnych dawców komórek macierzystych. W marcu odbędą się one w trzech miastach na Mazowszu.

Najbliższy Dzień Dawcy Szpiku odbędzie się 11 marca w Węgrowie. W I Liceum Ogólnokształcącym w Węgrowie zorganizowana zostanie konferencja „Nowe życie w wyniku oddawania szpiku”. Rejestracji będzie można dokonać w godzinach 9.00-15.00.

W sobotę i niedzielę (14-15 marca) w Fashion Hause w Piasecznie odbędą się Dni Dawcy Szpiku, podczas których zarejestrować będą się mogły wszystkie osoby, chcące pomóc chorującym na ostrą białaczkę szpikową Eli i 9-letniej Matysi. Zarówno dla dorosłej Eli, jak i małej Matysi jedynym sposobem na uratowanie życia jest przeszczepienie szpiku. Zarejestrować się będzie można w godz. 10.00-20.00.

Konferencja „Zdrowie intymne kobiety” zorganizowana zostanie w ramach Dni Dawcy Szpiku 20-21 marca w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw w Warszawie. Chętni będą mogli zarejestrować się w godz. 12.00-18.00.

AniKa                                 

a.groszyk@mazowszanie.eu 9-3-2015

Więcej na www.dkms.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text