Województwo mazowieckie

Muzyka i rower
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 11 czerwiec-31 grudzień 2015
ilustracja

Jazda na rowerze ze słuchawkami na uszach nie jest całkowicie bezpieczna. Jest jednak przyjemna, zwłaszcza jeśli mamy do pokonania trochę kilometrów, a czas umila nam ulubiony kawałek. Dzięki BikeMic może być – jak się okazuje – i bezpiecznie, i przyjemnie jednocześnie.

Niewielkie urządzenie z mikrofonem stereo – BikeMic podłącza się pomiędzy słuchawki, a odtwarzacz muzyki. Umożliwia ono precyzyjne ustawienie głośności muzyki oraz otoczenia i co najważniejsze – oba dźwięki są bardzo dobrej jakości. Z kolei specjalna futrzana obudowa mikrofonu eliminuje szum wiatru. Twórcy przekonują, że gadżet umożliwia słuchanie muzyki nawet na najbardziej zatłoczonej jezdni. Jak to się dzieje? Wszystko dzięki stereofonicznemu mikrofonowi, który zbiera dźwięki otoczenia, a następnie miesza je z muzyką, tak, żebyśmy mogli słyszeć jedno i drugie.

Co ciekawe, z BikeMic można regulować zarówno głośność muzyki, jak i otoczenia. To z pewnością krok w kierunku większego bezpieczeństwa na drodze, bo dzięki gadżetowi usłyszymy np. nadjeżdżający samochód.

Jest już strona nowego gadżetu:

www.bikemic.eu/pl/,

profil na Facebooku:

www.facebook.com/bikemiceu

oraz na YouTubie:

www.youtube.com/playlist?list=PLe9c8bIsT9R_JVONWMlCK26QJNioEx2KS.

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 11-6-2015

Źródło: Nauka w Polsce PAP, bikemic.eu

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text