Województwo mazowieckie

Muzyczne morze możliwości
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 21-30 czerwiec 2015
ilustracja

Muzyka łagodzi obyczaje – to prawda znana od bardzo dawna. Dostęp do ulubionych utworów jeszcze nigdy nie był tak łatwy, jak teraz. Wszędzie gdzie jesteś, towarzyszyć Ci może prywatna lista przebojów.

   Ile to razy miałeś wszystkiego dość? Myślałeś: „Zaraz rozniosę to pomieszczenie” albo „Ależ on mnie wkurza, nie wytrzymam!”. Nic dziwnego. Czasy mamy stresujące, szybkie, nie dające chwili wytchnienia. Okazuję się jednak, że tę bezcenną chwilę odpoczynku i odpłynięcia od codzienności możesz sobie zafundować sam, przy względnie niewielkim wysiłku. Jak w wielu innych, także i w tej sytuacji, przypomnij sobie, że żyjesz w zaawansowanym technologicznie XXI wieku. W wieku innowacji i wygody. Ta wygoda wyrażana jest w ogromnym stopniu także w świecie multimediów. Dzięki temu, przez 24 h na dobę możesz zapewnić sobie dostęp  do swoich ulubionych utworów i to na kilka sposobów. Oferta przenośnych odtwarzaczy mp3 jest przebogata. Możesz w nich przebierać, biorąc pod uwagę: wielkość urządzenia, głośność, jakość dźwięku, renomę producenta, ilość przestrzeni dyskowej, czy formaty odtwarzanych dźwięków. Zatem bez trudu wybierzesz odtwarzacz, znajdujący się na twojej półce cenowej. Bardzo szybko i prosto przegrasz swoją kolekcję muzyczną bezpośrednio na urządzenie. Zafundujesz sobie chwile relaksu zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Oczywiście nie musisz od razu inwestować w tego typu hardware. Do opisanych celów może posłużyć Ci smartfon. Telefon stanie się wówczas przenośnym, multimedialnym centrum muzycznym.

   No dobrze. Wiesz już za pośrednictwem jakich urządzeń słuchać swojej listy nagrań zawsze, kiedy tylko masz na to ochotę. Przejdźmy zatem do informacji, skąd tę muzykę zdobyć. Jeżeli dysponujesz odpowiednimi funduszami, w sieci znajdziesz szereg stron, które oferują utwory niezliczonej ilości producentów i wykonawców. Można tu wymienić co najmniej kilka najpopularniejszych:

Szybko, sprawnie i wygodnie dokonasz zakupu, a następnie pobierzesz plik w formacie MP3 na dysk twardy swojego komputera lub bezpośrednio na telefon komórkowy, czy też tablet.

   Jeśli jesteś zwolennikiem bardziej ekonomicznego, a najlepiej darmowego dostępu do muzyki, to nie musisz załamywać rąk. Dla Ciebie też się coś znajdzie. Możesz skorzystać z co najmniej kilku serwisów oferujących prosty i tani, bądź darmowy dostęp do utworów. Na przykład:

  • www.soundcloud.com – swoista „ chmura”, w której poszczególni producenci, wykonawcy, stowarzyszenia, wytwórnie płytowe zamieszczają na swoich profilach, wydane przez siebie nagrania lub wersje demo.
  • www.spotify.com – tu można słuchać całych płyt, pojedynczych utworów lub całych playlist. W wersji darmowej posłuchać losowych nagrań z wybranej listy kompozycji. Bezpłatnie możecie wybrać losowy utwór osiem razy dziennie. Kupując konto „Premium” uzyskacie nieograniczony dostęp do wszystkich opcji serwisu.
  • www.youtube.com – znany przez 99% internautów serwis z filmami, teledyskami itp. Tu oprócz muzyki, możesz obejrzeć również teledysk nakręcony do danego kawałka.

  Musisz pamiętać, że utwory na wielu stronach są objęte prawami autorskimi twórcy bądź wykonawcy, dlatego zwracaj szczególną uwagę, aby pozyskiwane przez Ciebie utwory nie były objęte takimi ograniczeniami. Na podanych wyżej stronach możesz korzystać z niezliczonych zasobów muzyki w sieci, nie wchodząc w konflikt z prawem.

   Mało? Większość stacji radiowych nadaje też online. Ba! Są nawet stacje nadające wyłącznie w internecie. Z łatwością trafisz na stację nadającą tylko Twój ulubiony typ muzyki i to dwadzieścia cztery godziny na dobę! Swoje audycje mają w nich najlepsi dj’e, producenci, znawcy i krytycy. Możesz też oddawać głosy w notowaniach przebojów i nierzadko wygrywać bardzo atrakcyjne nagrody. Większość stacji nie będzie wymagało żadnego abonamentu, a jeżeli już to na przykład w zamian za brak reklam lub dodatkowe funkcjonalności.

   Wirtualny świat otwiera przed Tobą morze możliwości. W tym przypadku właściwsze byłoby nawet określenie - niezmierzony ocean dźwięków. Wystarczy wskoczyć do niego i zanurzyć się w kojących falach ulubionych. Zrelaksować się i na nowo wypłynąć na wzburzone wody codzienności.

Marcin Groszewski

 

Marcin Groszewski 21-6-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text