Województwo mazowieckie

Muzeum Warszawy z unijną dotacją
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 3-31 marzec 2015
ilustracja

 

Centrum Interpretacji Zabytku – oddział Muzeum Warszawy już wkrótce będzie nie tylko lepiej wyposażone, ale będzie także mogło pochwalić się nowym systemem identyfikacji wizualnej.

Unijna dotacja w wysokości prawie pół miliona złotych, przyznana przez zarząd województwa mazowieckiego w ramach RPO WM 2007-2013, pozwoli m.in. na zakup multimedialnego sprzętu i utworzenie ponadregionalnego portalu informacyjno-usługowego z ofertą dla mieszkańców, jak i zagranicznych turystów.

Muzeum będzie bardziej przystępne dla dzieci, dla których utworzony zostanie specjalny „kącik malucha”. Niepełnosprawni chcący skorzystać z oferty muzeum będą mogli to robić również w bardziej komfortowy sposób, a to dzięki zakupowi i montażowi platform dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Dodatkowo obiekt zostanie oznaczony w języku Braille’a. E-informacje kulturalne umieszczane w interaktywnych depozytorach będą dostępne dla osób niewidomych i niesłyszących.

Warsztaty, seminaria, lekcje organizowane do tej pory w Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy będą miały atrakcyjniejszą formę. Posiadanie nowego sprzętu pozwoli muzealnikom na inicjowanie nowych przedsięwzięć kulturalnych czy naukowych, co niewątpliwie przełoży się na większe zainteresowanie ofertą całego muzeum. 

Całkowita wartość projektu to przeszło 717 tys. zł. 

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 5-3-2015

Źródło zdjęć: CIZ, fot. A. Czechowski 

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text