Województwo mazowieckie

Moje wspomnienie o Janie Pawle II
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 4-31 maj 2015
ilustracja

Jeszcze do 14 maja można składać prace w konkursie literackim Gminnej Biblioteki Publicznej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Suchej – „Moje wspomnienie o Janie Pawle II”. Mogą wziąć w nim udział wszyscy mieszkańcy gminy zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli – wystarczy przygotować wiersz, opowiadanie, wywiad lub esej poświęcone papieżowi Polakowi.

Uchwałą Sejmu RP rok 2015 został ogłoszony Rokiem Św. Jana Pawła II, papież Polak jest także Honorowym Obywatelem Gminy Nowa Sucha. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II zaproponowały mieszkańcom gminy konkurs literacki „Moje wspomnienie o Janie Pawle II”. Mogą wziąć w nim udział dzieci, młodzież i dorośli, a konkurs został podzielony na cztery kategorie wiekowe.

Najmłodsi, czyli dzieci z klas I-III szkoły podstawowej powinny przygotować opowiadanie lub wiersz odpowiadające na pytanie – Za co kocham Jana Pawła II. Kategorie II i III skierowane są do młodzieży odpowiednio do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Organizatorzy przewidzieli dla nich inne zadanie przeprowadzenie i spisanie wywiadu z osobą, która spotkała w życiu Jana Pawła II np., podczas pielgrzymki. Temat pracy w tej kategorii to Spotkanie z Janem Pawłem II. Na dorosłych czeka najtrudniejsze zadanie napisanie eseju na temat, który jest równocześnie tytułem konkursu, czyli Moje wspomnienie o Janie Pawle II.

Prace należy przesyłać pocztą lub składać osobiście w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowej Suchej – Nowa Sucha 50 lub w sekretariacie Zespołu Szkół w Nowej Suchej. Termin składanie prac upływa 14 maja br. o godz. 16.00. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.nowasucha.pl.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 4-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text