Województwo mazowieckie

Modlin rośnie w siłę
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 5 marzec-17 maj 2015
ilustracja

Brytyjski portal lotniczy anna.aero uznał młode mazowieckie lotnisko w Modlinie za najszybciej rozwijające się lotnisko w Europie.

W 2014 r. z lotniska Warszawa Modlin skorzystało aż 1,7 mln pasażerów. Oznacza to, że obsłużono w tym czasie 11,1 tys. operacji lotniczych.  To bardzo wysoki, bo aż 395,8 proc. wzrost liczby podróżnych w porównaniu z 2013 r. Nic dziwnego, że miesiąc po miesiącu Modlin prześciga kolejne lotniska w kraju. W listopadzie 2014 r. lotnisko zostawiło w tyle zarówno port w Katowicach, jak i we Wrocławiu. Wspięło się w ten sposób na czwartą pozycję wśród 13 polskich lotnisk cywilnych. 

Dlaczego turyści wybierają Modlin? – Szukałam taniego połączenia do Barcelony. Chcieliśmy polecieć tam ze znajomymi na kilka dni, nie wydając gigantycznych pieniędzy – podsumowuje pani Hanna z Warszawy. – Lotnisko nie jest duże, więc nie trzeba długo czekać na bagaże. Ma to swój plus, kiedy podróżuje się z dziećmi – dodaje.

Plany na 2015 rok Ryanair – przewoźnik latający z Modlina – ma również bardzo ambitne. Chce przewieźć 2,5 mln pasażerów. Oczywiście z Modlina.

m.milewska@mazowszanie.eu 5-3-2015

Zdjęcie: materiały prasowe portu lotniczego Warszawa Modlin

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text