Województwo mazowieckie

Moc atrakcji w Lesznowoli
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 5-30 czerwiec 2015
ilustracja

Wakacje tuż za progiem – a to już od kilku lat czas wielkiego, zwykle weekendowego, świętowania w miastach i miasteczkach. Mieszkańcy mazowieckich miast pokochali te coroczne gminne i miejskie dni, festiwale czy święta. Okazja do świętowania nadarza się już w przyszły weekend. Tym razem do swojego miasta zapraszają mieszkańcy Lesznowoli.

W tym roku Święto Gminy Lesznowola będzie obchodzone w sobotę 13 czerwca. Program tegorocznego świętowania pęka w szwach. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Dla miłośników piłki nożnej – mini turniej, dla zainteresowanych kolarstwem – mistrzostwa gminy MTB.

Najważniejsze wydarzania tego dnia nie będą jednak miały miejsca na boisku piłkarskim, ale na dużej scenie, na błoniach przy budynku urzędu gminy. Start już o godz. 15. Zapowiada się prawdziwa muzyczna uczta dla wszystkich uczestników spotkania. Dla najmłodszych, którzy będą mieć szansę zobaczyć występ kultowej dziecięcej formacji Fasolki razem z niezapomnianym Panem Tik-Takiem. Trochę starszych melomanów organizatorzy zapraszają na koncert twórców wielu muzycznych hitów ostatnich lat – zespołu Zakopower. Miłośnicy klasyki tego dnia wysłuchają koncertu Lesznowolskiej Orkiestry Symfonicznej, a na pewno niezapomnianych wrażeń dostarczy przewidziany również na ten dzień pokaz tańca rodem z Bollywood.

Oprócz muzycznych emocji na wszystkich, którzy zdecydują się spędzić sobotnie popołudnie na błoniach będzie czekać m.in. wesołe miasteczko, warsztaty plastyczne i ceramiczne a także kiermasz rękodzieła.

Tych, którzy zgłodnieją podczas wielogodzinnego świętowania nakarmią uczestnicy polskiej edycji Master Chef, których pokazy gotowania są również w programie lesznowolskiego wydarzenia.

Warto podkreślić, że tego dnia w Lesznowoli rozbije się też białe miasteczko. Będzie więc można skorzystać z badań i konsultacji medycznych, w tym mammograficznych i stomatologicznych.

Wstęp na Święto Gminy w Lesznowoli dla wszystkich jest bezpłatny.

Organizatorami spotkania są m.in. wójt i samorząd gminy Lesznowola.

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 5-6-2015

Źródło:
www.lesznowola.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text