Województwo mazowieckie

Mobilny turysta w Warszawie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 8 lipiec-31 grudzień 2015
ilustracja

Każdy, kto chce zwiedzać Warszawę bez tradycyjnego przewodnika bądź nieporęcznej mapy w ręku, ma już możliwość korzystania z najnowszej mobilnej aplikacji „WarszawTour”. Ten działający offline przewodnik po stolicy oferuje 11 tematycznych spacerów zarówno dla polskich, jak i zagranicznych turystów. Aplikacja pozwala też kroczyć własnymi ścieżkami po Warszawie.

Dylemat turysty – co zwiedzać?

- „Za każdym razem, gdy odwiedzają mnie znajomi lub rodzina spoza Warszawy, zastanawiam się co pokazać im w trakcie spacerów po mieście. Typowe miejsca, takie jak Starówka, Łazienki Królewskie czy Wilanów, już znają. Zazwyczaj szperam po internecie w poszukiwaniu ciekawym miejsc, o którym czasem sama nie mam pojęcia...Taka aplikacja – przewodnik po Warszawie to chyba dobre rozwiązanie” - mówi pani Beata, mieszkanka warszawskich Włochów, miłośniczka spacerów po Warszawie.

Mobilna trasa „szyta na miarę”

Z nastaniem sezonu letniego przybywa turystów w Warszawie, chociaż, jak twierdzą niektórzy, ruch turystyczny w stolicy trwa przez cały rok. Dlatego zarówno polskim turystom, jak również tym przybywającym z zagranicy pomocna będzie mobilna aplikacja „WarszawTour”. Jest to oficjalny przewodnik turystyczny w wersji mobilnej przygotowany przez Stołeczne Biuro Turystyki. Prezentuje on 11 tematycznych tras, pozwalających poznać ciekawe miejsca oraz obiekty w Warszawie. Na turystycznych trasach przenikają się elementy zarówno historyczne (np. ścieżki Powstania Warszawskiego), kulturalne (m.in. twórczość Fryderyka Chopina), kulinarne (szlagierowe bary mleczne lub ciastko Zygmuntówka jako nowość), sportowe (np. gdzie w stolicy zagrać w ricochet czy wykonać bungee jumping?) oraz przyrodnicze (np. wyprawa brzegiem Wisły). Turysta może zdecydować się na taką trasę, jaka odpowiada jego konkretnym zainteresowaniom. Co więcej, aplikacja pozwala na dowolne łączenie wybranych tras tak, by wzbogacać daną ścieżkę turystyczną o elementy pozostałych tras. Jest to zatem wygodne rozwiązanie, szczególnie dla niepokornych turystów, którzy to bądź szybko nudzą się podążając jedną utartą ścieżką, bądź lubią zindywidualizowaną, „szytą na miarę” trasę zwiedzania.

GPS w przewodniku

Mobilna aplikacja „WarszawTour” korzysta z goelokalizacji GPS, co ułatwia turyście poruszanie się po mieście. Na daną trasę zwiedzania składają się tematyczne obiekty, zaznaczone na mapie i rozwijającej liście trasy. Zastosowanie GPS w aplikacji pozwala tym samym na otrzymywanie bieżących informacji o wydarzeniach i innych atrakcjach w danym miejscu. Co jeszcze zawiera „WarszawTour”? Oczywiście praktyczne dla każdego turysty wiadomości, takie jak opisy obiektów oraz miejsc atrakcyjnych turystycznie, ich fotografie oraz dane informacyjne (m.in. godziny otwarcia, cennik biletów).

Turysta po nowemu

- „Nowoczesne aplikacje stają się nieodłącznym narzędziem w przemierzaniu miast. WarsawTour to kolejne ułatwienie dla mieszkańców i turystów, to także efekt otwierania się miasta na nowoczesne technologie” - powiedział Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Aplikacja działa w trybie offline oraz w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej). Z mobilnego przewodnika „WarszawTour” można korzystać za pośrednictwem sprzętu z wymaganym systemem iOS 5.1.1 oraz wyższym. Obecnie trwają prace nad wdrożeniem aplikacji dla smartfonów z systemem Android. „WarsawTour” można nabyć w sklepie AppStore oraz pod adresem app.warsawtour.pl. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie www.warsawtour.pl.

 

 

 

 

Monika Cąpała - Sładek 8-7-2015
ikonka jak dojechać

Zdjęcie 1: Rafał Motyl/www.um.warszawa.pl

Zdjęcie 2: Monika Cąpała-Sładek

Źródła: www.um.warszawa.pl

www.warsawtour.pl

 

 

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text