Województwo mazowieckie

Misja Przyroda w podgórskiej podstawówce
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 12 marzec-30 czerwiec 2015
ilustracja

Szkoła Podstawowa w Podgórzu jako jedyna w powiecie płockim zakwalifikowała się do projektu „Misja Przyroda – Zielone Szkoły w Parkach Narodowych”. Jest to cykl zajęć przyrodniczych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenów wiejskich, podczas których uczniowie wcielają się w rolę odkrywców i badaczy, poznając w ten sposób przyrodę i najbliższą okolicę jednego z Parków Narodowych. Projekt finansowany jest ze środków z funduszy EOG oraz Fundacji „Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej – Counterpart Found”.

Misja Przyroda to połączenie nauki, gry i zajęć terenowych. Program obejmuje dwa etapy. W pierwszym uczniowie wspólnie z nauczycielem wyruszają na wyprawę do Parku Narodowego. Tam spotykają się z pracownikami parku i uczestniczą w zajęciach terenowych i doświadczeniach przyrodniczych. Dodatkowo, wcielają się w rolę reporterów gazety „Misja Przyr(g)oda” i każdego dnia zamieszczają relacje ze swoich odkryć na specjalnym profilu na Facebooku. Najciekawsze wpisy ukażą się w specjalnej gazetce „Misja Przyr(g)oda”, którą po zakończeniu programu fundacja wyśle do szkoły. Będzie to ciekawe podsumowanie uczestnictwa uczniów w projekcie. Na poznanie Parku Narodowego uczniowie mają pięć dni.

Drugi etap to 10 godzin zajęć pozalekcyjnych, realizowanych już po powrocie z wyjazdu. Uczniowie mają zaprezentować walory przyrodnicze najbliższej okolicy poznanego przez nich parku. Najciekawsze prace będą opublikowane jako dodatek do gazetki „Misja Przyr(g)oda” – „Nieodkryte szlaki”.

Projekt będzie realizowany od kwietnia do czerwca br. Realizowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (funduszy EOG) pochodzących z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii oraz środków Fundacji „Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej – Counterpart Found”.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 12-3-2015

Więcej na www.malawies.pl oraz www.efrwp.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text