Województwo mazowieckie

Michałowice – baza turystyczna za unijne pieniądze
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 24 marzec-31 grudzień 2015
ilustracja

Dla aktywnych – ścieżki rowerowe, dla spragnionych wiedzy – ścieżki edukacyjne, a dla zainteresowanych historią ­ szlak. Do tego miejsca piknikowe ze stołami i ławkami, a także wypożyczalnia rowerów. Wszystko to, w otoczeniu urokliwej przyrody gminy Michałowice.

O projekcie
Za sprawą unijnego dofinansowania już wkrótce teren, na którym prowadzona jest inwestycja, stanie się prawdziwą wizytówką miasta, a Michałowice miejscowością atrakcyjną turystycznie praktycznie przez cały rok. W ramach projektu wybudowano już ścieżkę rowerową pomiędzy ul. Graniczną a Raszynką, wzdłuż Alei Powstańców Warszawy. Jednoślady można wypożyczać w wypożyczalni sprzętu sportowego. Ponadto dla spacerowiczów zostały wytyczone szlaki tematyczne (czekają jeszcze na oznaczenie), a także przygotowane zostały miejsca do wypoczynku ze stołami i ławkami oraz możliwością grillowania. Z myślą o najmłodszych na tym terenie zaprojektowano plac zabaw.

Na potrzeby promocji projektu powstanie (do końca czerwca) strony internetowa o tematyce turystycznej. Uruchomiony zostanie punkt informacji turystycznej, a także wydane zostaną przewodniki turystyczne, mapy i foldery.

Bez barier
Osoby niepełnosprawne chcące skorzystać z nowej oferty Michałowic nie napotkają żadnych barier. Z myślą o, nich obok ścieżki rowerowej zbudowano chodnik, po którym można się swobodnie poruszać. Niedowidzącym nie powinno sprawić kłopotów sprawić szukanie informacji na stronie projektu. Pomoże im w tym specjalistyczne oprogramowanie.

Nowa baza turystyczna Michałowic to także świetne miejsce do organizacji pikników, festynów czy rodzinnych imprez. W trakcie których promowany będzie w szczególności zdrowy styl życia, aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Dzieci  będą mogły korzystać z darmowych przejażdżek konnych. Program kulturalno-edukacyjny z kolei przewiduje możliwość organizowania spotkań edukacyjnych, prelekcji, koncertów, wystaw czy kiermaszy.

Umowę o dofinansowanie inwestycji podpisali dziś wicemarszałek Leszek Ruszczyk i wójt Michałowic Krzysztof Grabka. Spotkanie odbyło się w urzędzie marszałkowskim.

Gmina Michałowice przygotowuje projekt we współpracy z partnerami: ZSO im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie, Zespołem Szkół Michałowice, Zespołem Szkolno – Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi, Niepublicznym Przedszkolem „Gumisiowy Raj”, Stowarzyszeniem K40, Zespołem Pałacowo Parkowym w Pęcicach i firmą DAWIS Sp. z o.o..

Całkowita wartość inwestycji to prawie 1 mln zł, w tym wsparcie z UE to blisko 750 tys. zł.

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 24-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text