Województwo mazowieckie

Miałkówek gospodarzem motocyklowego zlotu
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 26 maj-30 czerwiec 2015
ilustracja

W dniach 22-24 maja Miałkówek zaroił się od jednośladów. W spotkaniu wzięli udział motocykliści z Płocka, Gostynina i Warszawy. Podczas spotkania na kierowców jednośladów czekało wiele atrakcji. Już pierwszego dnia odbyła się wspólna parada ulicami Gostynina zakończona akcją charytatywną, a wieczorem wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Drugiego dnia odbył się tu koncert takich grup jak: Chad, Jeszcze Żywi, Zwiezda oraz Krzysiek Blues. Motocykliści uczestniczyli także we wspólnej paradzie ulicami Gąbina. Elementem tego dnia zlotu była msza w intencji motocyklistów odprawiona w kościele parafialnym w Gąbinie. Najważniejszą częścią tego dnia była zbiórka pieniędzy na szczytny cel.

Głównym elementem tegorocznego spotkania motocyklistów był ich udział w dwóch akcjach charytatywnych. Pierwszą zorganizowało Miejskie Przedszkole nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Gostyninie. Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zbierane były pieniądze na leczenie niepełnosprawnych dzieci. Sześcioletni Sebastian chory jest na autyzm, siedmioletnia Alicja cierpi na  wrodzoną cytomegalię i niepełnosprawność ruchową.

Drugą akcję zorganizował ksiądz Paweł Biedrzycki. Odbyła się na Targowicy Miejskiej w Gąbinie. Tu zbierano pieniądze na pomoc i leczenie rodziny Witkowskich z Rypina.

Joanna Gruchała - Kominek 26-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text