Województwo mazowieckie

Mazowieckie centra informacji turystycznej – konkurs!
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20 lipiec-11 wrzesień 2015
ilustracja

Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej 2015 to miejsce nowoczesne, a zarazem przystępne wszystkim odwiedzającym konkretne miasto czy region. Do 11 września br. będą przyjmowane zgłoszenia do XI edycji tego konkursu. Mogą brać w nim udział wszystkie certyfikowane placówki informacji turystycznej działające zgodnie z zasadami i standardami Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.

Organizatorami konkursu jest Polska Organizacja Turystyczna oraz Zarząd Forum Informacji Turystycznej. Konkurs wyłoni najlepiej działające centra informacji turystycznej w kraju.

Konkurs odbywa się w czterech kategoriach:

1. Centra IT – czterogwiazdkowe,

2. Centra IT – trzygwiazdkowe,

3. Centra IT – dwugwiazdkowe,

4. Centra IT – jednogwiazdkowe.

Zgłoszone do konkursu placówki oceniane będą pod kątem organizowanych inicjatyw i aktywności na rynku lokalnym, oznakowania dojścia i dojazdu do placówki, wyglądu, funkcjonalności i estetyki jej wnętrza, dostępności dla turystów (w tym niepełnosprawnych), godzin pracy, kwalifikacji pracowników (ich znajomości języków obcych i kompletności udzielanych informacji) oraz zaopatrzenia w materiały informacyjno-promocyjne.

Warunkiem udziału w konkursie jest pisemne zgłoszenie (na karcie zgłoszenia) centrum lub punktu informacji turystycznej wraz z uzasadnieniem. Placówki zgłaszać mogą osoby indywidualne, biura i organizacje turystyczne, samorządy lokalne oraz gestorzy i kierownicy centrów i punktów informacji turystycznej. Termin nadsyłania zgłoszeń to 11 września 2015 r. Liczy się data wpłynięcia zgłoszenia.

Najlepsze centra informacji turystycznej zostaną nagrodzone statuetkami w poszczególnych kategoriach oraz dyplomami.

Adres, na który należy przesyłać zgłoszenia to: Polska Organizacja Turystyczna, 00-613 Warszawa, ul. Chałubińskiego 8, tel. (22) 536 70 67.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane m.in. na łamach „Aktualności Turystycznychˮ oraz na stronie internetowej www.pot.gov.pl.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia znajdują się pod linkiem: www.pot.gov.pl/nowosci/l/wiadomosci/wiadomosci-z-pot/xi-edycja-konkursu-na-najlepsze-centrum-informacji-turystycznej

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 20-7-2015

Źródło: Polska Organizacja Turystyczna

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text