Województwo mazowieckie

Markowianin to brzmi dumnie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 16 kwiecień-31 maj 2015
ilustracja

Jak najlepsze komunikowanie się z lokalną społecznością – na to postawił urząd miasta w Markach. Odbyła się pierwsza akcja informacyjna w największym centrum handlowym, teraz przyszedł czas na Twittera. To zachęta, by mieszkańcy Marek również formalnie stawali się częścią tej społeczności i w żadnym aspekcie nie czuli się niedoinformowani.

W Markach dotychczas nie brakowało różnych inicjatyw. Zarówno urząd, jak i podległy mu Marecki Ośrodek Kultury proponują mieszkańcom liczne aktywności, wydarzenia kulturalne czy społeczne. Zapisy na zajęcia fitness dla mam (z serii Ruszamy Mamy), którym oferuje się jednocześnie opiekę nad dzieckiem, rozchodzą się na pniu. Mogłoby się wydawać, że nie trzeba już nic więcej. Jednak samorząd stawia na większą otwartość.

Urząd Marek od kilku lat korzysta z portali społecznościowych. Dotychczas był Youtube i Facebook. Od miesiąca Marki są na Twitterze, więc poszerzy się krąg osób, które zechcą mieć kontakt z samorządem.

Mimo to urzędnicy nie rezygnują ze spotkań w rzeczywistości. Ostatnio w największym centrum handlowym, jakie znajduje się na terenie Marek – M1, odbyła się akcja informacyjna, podczas której np. można było dowiedzieć się, jak załatwić dowolną sprawę w urzędzie, pobrać potrzebne dokumenty (wnioski do wypełnienia), korzystać z formularza „Zadaj pytanie”, który pozwala na uzyskanie odpowiedzi drogą mailową z odpowiedniego wydziału.

Była to pierwsza akcja będąca częścią kampanii informacyjnej „Marki – tu mieszkam, tu płacę podatki, tu zyskam nowe inwestycje”. Mieszkańcy Marek mogli podczas tego weekendu skorzystać z pomocy w rozliczeniu PIT-u oraz wysłać go drogą elektroniczną do Urzędu Skarbowego w Wołominie.

Chodziło m.in. o uświadomienie mieszkańcom, że spełnienie ich oczekiwań co do inwestycji zależy w pewnej mierze od ich zaangażowania (również podatkowego) w bycie częścią wspólnoty lokalnej. Klientami M1 są oczywiście nie tylko mieszkańcy Marek, ale faktycznie lokalizacja dała szansę na dotarcie do dużej grupy z właśnie tej miejscowości.

Mieszkańcy otrzymywali też informację o Karcie Markowianina. Można ją otrzymać, jeśli podczas rozliczania się z podatków wskaże się Marki jako miejsce zamieszkania. Karta uprawnia do zniżek na komunikację miejską, a od niedawna także na zakup roweru i usług serwisowych w mareckim sklepie rowerowym Rowerowy Sqad. Poza tym samorząd stara się pozyskać do współpracy kolejnych lokalnych przedsiębiorców, więc oferta dotycząca karty będzie jeszcze ciekawsza.

Kolejne tego typu spotkania odbędą się w najbliższe weekendy: 17-19 kwietnia i 24-26 kwietnia. Stoisko urzędu czynne będzie już piątek w godzinach 16:00-20:00 oraz w sobotę (9:00-20:00) i niedzielę (9:00-18:00). Dyżury doradców podatkowych odbywają się w soboty i niedziele, w godz. 12-16.

(mech)

h.maliszewska@mazowszanie.eu 16-4-2015
ikonka jak dojechać

Na podstawie: www.marki.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text