Województwo mazowieckie

Maluchy na uniwerku
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 27 marzec 2015-31 grudzień 2016
ilustracja

Do 11 marca br. uczelnie wyższe mogły zgłaszać chęć udziału w programie „MALUCH na uczelni”. Listę szkół wyższych, które otrzymają dofinansowanie na założenie i funkcjonowanie żłobków i klubików dziecięcych poznamy już 22 kwietnia br.

Aż 11 mln zł uczelnia może otrzymać na „MALUCHA”. W całej Polsce do urzędów wojewódzkich wpłynęło łącznie ok. 60 wniosków konkursowych. Jeśli uczelni zostanie udzielona pomoc finansowa, będzie mogła ona te pieniądze przeznaczyć na remont lub wyposażenie pomieszczeń, w których powstanie żłobek. Będzie mogła również pokryć koszty zatrudnienia opiekuna dziennego, naboru dzieci i ubezpieczenia personelu.

Dzięki takiej inicjatywie studentom, doktorantom czy pracownikom łatwiej będzie pogodzić naukę i pracę z opieką nad dziećmi. Młodzi ludzie nie będą musieli rezygnować z dalszej pracy naukowej, po to, aby zajmować się dzieckiem. „MALUCH na uczelni” to elastyczne podejście do nauki oraz pozytywne nastawienie – do rodziny.

W tym roku o fundusze w ramach „MALUCHA” ubiegały się m.in. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Łódzki czy Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Mazowsze należy do tych województw, z których spłynęło najwięcej wniosków.

Program „MALUCH na uczelni” to wspólne działanie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Uzupełnia on prowadzony od 2011 roku program „Maluch”, który dotyczy opieki nad dziećmi do trzech lat. 

 

gama 

m.gadecka@mazowszanie.eu 27-3-2015

Źródło: www.nauka.gov.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text