Województwo mazowieckie

Majowy Rajd Rowerowy
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 10 kwiecień 2015-5 maj 2016
ilustracja

Właśnie ruszyły zapisy na III Sochaczewski Majowy Rajd Rowerowy. To świetna propozycja dla tych, którzy chcą aktywne spędzić święto 1 maja. W rajdzie mogą wziąć udział wszyscy amatorzy jazdy rowerem – dzieci, młodzież i dorośli. Podróżować można indywidualnie albo w grupach. Lista chętnych zostanie zamknięta 24 kwietnia. Zgłoszenia można dokonać mailowo lub osobiście w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Sochaczewie. Udział bezpłatny.

Rajd rowerowy to doskonała propozycja na rozpoczęcie sezonu turystycznego i świetna okazja do aktywnego spędzenia weekendu majowego. Uczestnicy będą mieć do pokonania łącznie 38 km. Trasa będzie przebiegać przez Żuków – Witkowice – Brochów – Tułowice – Lasocin – Plecewice. Rajd zakończy się na parkingu naprzeciwko Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.

Piknik na trasie

Aby ułatwić wszystkim uczestnikom pokonanie 38-kilometrowej trasy, organizatorzy w połowie drogi przewidzieli dwugodzinny piknik w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach. Na wszystkich rowerzystów czekać tu będzie wiele atrakcji – ognisko, muzyka i konkursy sprawnościowe. Pracownicy MOSIR zaplanowali m.in. takie konkurencje jak: przeciąganie liny, wyścigi w workach, bieg na nartach, bieg z wodą, rzuty do celu czy slalom z przeszkodami. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w zabawie bańkami mydlanymi i malowaniu twarzy. Uczestnicy rajdu nie muszą zabierać ze sobą prowiantu. Na miejscu, w osadzie, będzie można kupić gotowe zestawy piknikowe. W skład zestawu wchodzą kiełbaska, pieczywo, ketchup, musztarda, a także sztućce i tacka. Koszt 10 zł.

Malownicze widoki

Rajd rozpocznie się w piątek, 1 maja o godz. 10.00 na placu Kościuszki w Sochaczewie. Wcześniej, w tym samym miejscu, o godz. 9.40 przewidziana jest zbiórka wszystkich uczestników. W biurze rajdu, czyli specjalnym niebieskim namiocie, każdy z nich otrzyma certyfikat oraz kamizelkę odblaskową z logo imprezy. Rowerzyści przejadą przez miasto. Dalej trasa będzie przebiegać przez malownicze tereny Ziemi Sochaczewskiej – Mistrzewice, most w Wilkowicach, Brochów. Tu przewidziany jest pierwszy postój i czas na zwiedzanie zabytkowego kościoła. Pierwszy 21-kilometrowy etap rajdu zakończy się w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach. Powrót do Sochaczewa prowadzić będzie przez Wilcze Tułowskie, Miszory i Lasocin, gdzie przewidziano postój przy gimnazjum. Następnie uczestnicy rajdu pojadą przez Wólkę Smolaną, Plecewice i ul. Smolną wjadą do Sochaczewa. Rajd zakończy się ok. godz. 15.30 na parkingu naprzeciwko Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.

Zapisy do 24 kwietnia

Aby wziąć udział w rajdzie trzeba się wcześniej zapisać. Karty zgłoszeń – oddzielne dla dorosłych i dzieci – można pobrać z portalu miejskiego Sochaczew.pl oraz z Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Sochaczewie, przy ul. 1 Maja 16. Można je przesłać mailowo (wypełniony i podpisany skan) na adres promocja3@sochaczew.pl lub osobiście w Biurze Obsługi Klienta. Zgłoszenia będą przyjmowane do 24 kwietnia, do godz. 16.00.

Dla wszystkich

W rajdzie może wziąć udział każdy. Osoby poniżej 18 roku życia mogą być zapisane jedynie przez rodziców. Dzieci do lat 14 mogą uczestniczyć w wyprawie jedynie pod opieką dorosłych. Organizatorem rajdu jest burmistrz Sochaczewa we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz PTTK i Osadą Puszczańską w Tułowicach. Udział w imprezie jest bezpłatny.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 10-4-2015

Szczegółowe informacje, regulamin oraz program rajdu dostępne są na stronie Sochaczew.pl.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text