Województwo mazowieckie

Magiczny Węgrów
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 17-21 czerwiec 2015
ilustracja

Jeśli magia to tylko w Krainie Mistrza Twardowskiego. Już w najbliższą sobotę, 20 czerwca na Rynku Mariackim w Węgrowie będzie można przenieść się w czasy Jana Twardowskiego i dać się ponieść urokowi iluzji.

Sobotnią imprezę poprzedzi promocja książki „Kraina Mistrza Twardowskiego” w sali konferencyjnej Węgrowskiego Ośrodka Kultury. Autorem publikacji jest węgrowianin Michał Lipka. Swoją debiutancką powieść zaprezentuje w piątek, 19 czerwca o godz. 19.00.

Na szlaku z przewodnikiem

Magiczne emocje czekają na wszystkich w sobotę. Już od godz. 10.00 na Rynku Mariackim zagości Jarmark Rękodzieła Ludowego. Wielką atrakcją dla przyjezdnych, ale też samych węgrowian może być zwiedzanie Węgrowa z przewodnikiem. Podczas sobotniej imprezy do wyboru będą dwa szlaki – wielokulturowy dla miłośników historii oraz szlak Mistrza Jana Twardowskiego skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi. Pierwszy wyruszy z Rynku Mariackiego o godz. 14.00. Przewodniczka Jadwiga Giers pokaże zabranym zabytki oraz dziedzictwo kulturowe Węgrowa. Na trasie 3,9-kilometrowego szklaku znajdują się m.in. poreformacki zespół klasztorny wraz z barokowym kościołem, stylowa pompa (unikalny zabytek techniczny z przełomu XIX i XX wieku), bazylika z lustrem mistrza Twardowskiego, Dom Rabina, w którym mieszkał ostatni węgrowski rabin, „Dom Lipki”, czyli budynek w którym mieściła się siedziba drukarni ariańskiej z XVI wieku czy Dom Gdański – barokowy dwór miejski z XVIII wieku. Wielką atrakcją dla dzieciaków może być spacer Szlakiem Mistrza Twardowskiego. Od godz. 15.00, wraz z przewodniczką Ewą Grzeszek, będzie można odwiedzić miejsca owiane legendą Jana Twardowskiego – np. bazylikę z jego lustrem, a także te nawiązujące do jego magii – place zabaw z magicznymi przyrządami do zabaw.

Wszystkie osoby, które chcą wybrać się na szlaki powinny przyjść 15 minut przed godziną rozpoczęcia zwiedzania na Rynek Mariacki. Zbiórka przy fontannie. Można także dokonać wcześniejszych rezerwacji w Centrum Informacji i Promocji Turystycznej przy ul. Gdańskiej 2 w Węgrowie lub pod numerami telefonów – 25 792 35 66 lub 605 730 012, e-mail: pit@wegrow.com.pl.

Magiczne występy

Jednak to nie koniec atrakcji zaplanowanych na ten dzień. Od godz. 18.00 będzie można podziwiać występy najmłodszych węgrowian na scenie na Rynku Mariacki zaprezentują się dzieciaki z przedszkoli w Węgrowie i Łochowie oraz węgrowskich podstawówek. Przed zebranymi zaprezentuje się także Laboratorium Mistrza Twardowskiego – Centrum Naukowo-Edukacyjne FULLEREN, a magicznej atmosfery dopełni pokaz iluzji w wykonaniu Piotra Szumnego (o godz. 20.00).

i koncerty

Muzyka to też magia, nie zabraknie więc jej podczas sobotniej imprezy. O 21.00 będzie można zobaczyć koncert zespołu „The Chance”, o 22.00 występ Teatru Akt – „Sen Kustosza”, a o 22.00 dla wszystkich zebranych wystąpi gwiazda wieczoru – Patrycja Markowska.

Organizatorami „Krainy Mistrza Twardowskiego” są Urząd Miejski w Węgrowie i Węgrowski Ośrodek Kultury, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Węgrowie.

a.groszyk@mazowszanie.eu 16-6-2015

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Urzędu Miasta w Węgrowie www.wegrow.com.pl.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text