Województwo mazowieckie

Made in Siedlce
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 4 marzec-7 czerwiec 2015
ilustracja

Jest znak „Made in Poland”, a teraz będzie „Wyprodukowano w Siedlcach”. Władze Siedlec chcą w ten sposób promować lokalne produkty, więc powstało specjalne logo. Ma to być także reklamą samego miasta, bo wiele z powstających w Siedlcach produktów trafia również poza granice kraju.

W Siedlcach mieszka ponad 76 tys. osób. Zarejestrowanych jest tu blisko 8 tys. podmiotów gospodarczych. To właśnie do nich skierowana jest specjalna oferta oznakowania powstających tu produktów. A tutejsze firmy mają wiele powodów do dumy. To właśnie w Siedlcach wyprodukowano m.in. maszty, na których wiszą flagi przy parlamencie europejskim.

Jak zaznaczają sami pomysłodawcy, nadanie symbolu „Wyprodukowano w Siedlcach” ma charakter promocyjny i prestiżowy dla lokalnych przedsiębiorców i produktów. Urząd Miasta Siedlce z tytułu przyznania takiej formy certyfikatu nie pobiera tez żadnych opłat. W znaku graficznym „Wyprodukowano w Siedlcach” po prawej stronie jest wolne miejsce na nazwę produktu oraz nazwę samej firmy.

Procedura ubiegania się o możliwość umieszenia znaku jest prosta – wystarczy wystąpić z wnioskiem do prezydenta miasta. Dokument powinien zawierać opis produktu, technikę wyrobu i przeznaczenie. A zatem warto spróbować!

Radosław Strzaliński

r.strzalinski@mazowszanie.eu 4-3-2015
ikonka jak dojechać

więcej informacji na: http://www.siedlce.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text