Województwo mazowieckie

MOTOSERCE już po raz 7 w Sierpcu
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 18 maj-30 czerwiec 2015
ilustracja

16 maja 2015 roku Sierpc już po raz 7 stał się miejscem zlotu motocyklistów. Nie był to jednak zwykły zlot, ponieważ połączono go z akcją krwiodawstwa dedykowaną dla dzieci. MOTOSERCE to przede wszystkim szczytna akcja, ale także impreza z licznymi atrakcjami, których w tym roku nie brakowało. Tegoroczna impreza zgromadziła rzesze sierpczan i nie tylko.

VII Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa MOTOSERCE odbyła się przy Centrum Kultury i Sztuki. Tegoroczna zbiórka krwi rozpoczęła się juz o 9.30. Imprezę zapoczątkowała parada motocykli ulicami Sierpca. Tuż po niej na scenie plenerowej przed Centrum Kultury i Sztuki zorganizowano rozmaite występy. Wystąpił zespół „The Presya”, grupa LZA „Kasztelanka”, zespół „ŻARÓWKA” oraz Miejska Młodzieżowa Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Sierpca. Uczestnicy imprezy obejrzeć mogli także pokaz na wodzie wykonany przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Płocka. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja Takekwondo w wykonaniu klubu sportowego Taekyon Sierpc. Mieszkańcy miasta mogli poznać zasady pierwszej pomocy dzięki pokazom ratownictwa medycznego fundacji DAM SIEBIE. Straż Pożarna w Sierpcu przygotowała pokaz sprzętu ratowniczego a klub Aikido Aikikai Gozdowo prezentacje walk aikido. Nie zabrakło także atrakcji ściśle związanych z samymi motocyklami. Organizatorzy zaplanowali bowiem pokaz stuntu motocyklowego.

Najmłodsi także mogli liczyć na atrakcje przygotowane specjalnie dla nich. Były konkursy dla dzieci, pompowane zjeżdżalnie i wata cukrowa, przejażdżki wodne oraz możliwość oglądania Sierpca z wysokości wysięgnika strażackiego.

Zachętą dla osób oddających tego dnia krew w specjalnie postawionym do tego celu ambulansie były liczne nagrody, w tym nagroda specjalna „Samochód Suzuki Vitara na weekend”.

Organizatorem imprezy w Sierpcu było Sierpeckie Stowarzyszenie Motocyklistów "Szlif". Imprezę prowadził członek stowarzyszenia Jarosław Żmijewski.

Joanna Gruchała - Kominek 18-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text