Województwo mazowieckie

Młodzi w Internecie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 16 czerwiec-31 grudzień 2015
ilustracja

Sprawy studenckie, hosting plików, diety, odchudzanie, fitness, moda i uroda oraz hobby – to tematy, po które sięgają w Internecie ludzie młodzi z co najmniej średnim wykształceniem. Według ostatnich badań firmy Gemius, blisko jedna piąta polskich internautów to osoby między 18 a 29 rokiem życia.

Jakich tematów w Internecie szukają młode i wykształcone osoby? Takie pytanie zadali sobie badacze z firmy Gemius, która od ponad dziesięciu lat prowadzi badania wśród polskich internautów.

Zainteresowania 4 mln osób

Z jej badań wynika, że co piąty polski internauta to osoba między 18 a 29 rokiem życia, posiadająca wykształcenie średnie lub wyższe. Daje to ok. 4 mln osób. W przeciwieństwie do młodych amerykanów, którzy jak pokazują badania opublikowane przez CNN korzystają z sieci bez konkretnego powodu, Polacy w tym przedziale wiekowym mają konkretne zainteresowania. Wśród wybieranych przez nich stron www są przede wszystkim te poświęcone sprawom studenckim i młoddzieżowym, oferujące rozrywkę i poruszające temat hostingu plików. Dużą popularnością cieszą się również strony firm transportowych oraz portale poświęcone modzie i urodzie, a także dietom, odchudzaniu i ćwiczeniom fitness. Młodzi często odwiedzają też strony firm odzieżowych i poświęcone różnego typu hobby.

Studenckie i młodzieżowe

Największą popularnością wśród młodych ludzi cieszą się strony, które poruszają tematy ważne dla studentów np. Dlastudenta.pl czy Studentnews.pl. Odwiedza je blisko 30 proc. internautów między 18 a 29 rokiem życia z wykształceniem średnim lub wyższym. Osoby z tej grupy chętnie zaglądają też do miejskiego słownika slangu i mowy potocznej na stronie Miejski.pl (29 proc.).

Hosting plików                   

Młodzi internauci lubią umieszczać w Sieci pliki i dzielić się nimi z innymi użytkownikami. Wśród stron oferujących hosting plików aż 25 proc. odwiedzających to właśnie osoby między 18 a 29 rokiem życia.

Transport, moda i fitness

Blisko jedna czwarta osób odwiedzających strony firm transportowych, a także te poświęcone modzie i urodzie, dietom, odchudzaniu i fitness to przebadana przez Gemius grupa demograficzna. Młodzi ludzie chętnie zaglądają m.in. na strony: Polskibus.com; Intercity.pl czy Ztm.waw.pl. Dużą popularnością cieszą się również serwisy z newsami, plotkami i poradami modowymi np. Zebverka.pl, Wizaz.pl i Snobka.pl. Młodzi ludzie chętnie szukają też porad dotyczących diet, odchudzania oraz fitnessu na stronach: Vitalia.pl, Sfd.pl (sportowe forum dyskusyjne) czy Fitness.sport.pl.

Hobby i rozrywka

Badana grupa internatów często zagląda na strony z rozrywką (26 proc.), głowie kin – Multikino.pl, Cinema-city.pl oraz Helios.pl. Młodzi ludzie zaglądają też na strony mieszczące się w kategorii hobby (23 proc.), np. Polska-zbrojna.pl, portal miłośników piwa Beerlovers.pl czy forum dla osób zainteresowanych profesjonalną hodowlą psów Dogomania.com.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 15-6-2015

Źródło: www.gemius.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text