Województwo mazowieckie

Mławski MDK ma nowe logo
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 16 marzec 2015-14 kwiecień 2016
ilustracja

Kolejne zmiany w Miejskim Domu Kultury w Mławie. Po modernizacji budynku przyszedł czas na zmianę logotypu. Proste, rozpoznawalne i łatwo zapadające w pamięć – takie jest nowe logo. To pierwsze podejście do zmiany znaku graficznego MDK po 36 latach.

Historia jego logo rozpoczyna się w 1979 r. To właśnie wtedy, po zmianie nazwy ówczesnego Powiatowego Domu Kultury na Miejski Dom Kultury, jeden z pracowników stworzył nowy emblemat. Tym twórcą był Józef Pachałko, który do dziś jest autorem scenografii do różnych imprez organizowanych w MDK. Pierwszą wersję logo, do którego inspiracją był herb
Mławy, wyrył w drewnianym talerzu. Jednym z tych, które w tym czasie zdobiły ściany wielu domów. Logotyp stanowiły, otoczone zielonym kołem, dwie kolorowe wieże, z których jedna nawiązuje do starożytnej kultury Greków i Rzymian. Zgodnie z zamysłem twórcy, symbolizowały one kulturalną działalność placówki.

Aktualny znak graficzny Miejskiego Domu Kultury w Mławie znacznie różni się od swojego poprzednika. Przede wszystkim jest prosty i bardzo czytelny. Pozbawione jakichkolwiek szczegółów rozpraszających uwagę, zawiera tylko skrót i pełną nazwę instytucji. Jest to szczególnie ważne, gdy logo publikowane jest w niewielkim rozmiarze, a zgodnie ze swoją rolą powinno łatwo zapadać w pamięć.

Poza tym nowy znak jest spójny z kolorystyką zmodernizowanego budynku MDK. Tak jak on dominuje w nim szarość. Jedynym kolorowym elementem jest purpurowa, a zarazem odwrócona litera „K”. Ten szczegół symbolizuje sztukę, która często wychodzi poza schematy, wyznacza nowe trendy i ma ogromny wpływ na nasze życie. Ten kolor zaś kojarzony jest z wrażliwością, romantyzmem i zaufaniem.

Metamorfoza czeka też stronę internetową placówki. Zmieni się przede wszystkim grafika oraz jej funkcjonalność, dzięki czemu będzie się szybciej ładowała. 

Elcia

e.albrechcinska@mazowszanie.eu 16-3-2015

Źródło: www.mdkmlawa.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text