Województwo mazowieckie

Mławiaku! Czy Twoje miasto jest bezpieczne?
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 9 kwiecień 2015-31 marzec 2016
ilustracja

Poczucie bezpieczeństwa to coś, o czym marzy każdy z nas. Niestety wraz z rozwojem cywilizacji liczba zagrożeń płynących z otaczającego nas świata znacznie wzrosła. Jak zwykle wszystkiemu winien człowiek. Czy możemy zatem zrobić coś, by to zmienić? Jak zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym? Jak uniknąć kradzieży, wypadku czy oszustwa? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać podczas III Debaty Społecznej, która odbędzie się 15 kwietnia w Mławie.

Program „Debaty Społeczne” prowadzony jest na terenie województwa mazowieckiego od 2012 r. To bardzo dobry sposób na wymianę informacji nie tylko pomiędzy służbami dbającymi o bezpieczeństwo mieszkańców całego regionu, czyli policją, strażą pożarną czy też lokalnymi władzami. To przede wszystkim wsłuchanie się w głos społeczeństwa, bo to właśnie mieszkańcy na co dzień stykają się z różnego rodzaju zagrożeniami.

Taka forma dialogu pozwala wypracować korzystne dla wszystkich sposoby na wprowadzenie zmian wpływających na wzrost naszego bezpieczeństwa, a tym samym poprawę komfortu życia.

Głównym tematem tegorocznego cyklu jest bezpieczeństwo osób starszych. W ostatnim czasie bardzo popularną metodą oszukiwania i okradania seniorów jest tzw. metoda na wnuczka. Pomimo szeroko zakrojonej akcji informacyjnej, tego typu przestępstwa są nadal codziennością. Niestety często zapominają o podstawowej zasadzie bezpieczeństwa, jaką jest ograniczone zaufanie. Dlatego organizatorzy przedstawiają programy profilaktyczne takie jak „Bezpieczny senior” czy „Mazowiecka Akademia Seniora”. Zachęcają też młodzież do pomocy osobom starszym. To jednak nie jedyne poruszane podczas dyskusji kwestie. Oprócz nich uczestnicy rozmawiają o zagrożeniach w ruchu drogowym, przemocy domowej czy też bezpieczeństwie we własnym mieszkaniu i uniknięcia zatrucia tlenkiem węgla. Mieszkańcy dowiadują się również, jak bezpieczny jest powiat, w którym żyją.

Spotkania prowadzone są w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachować „Razem Bezpieczniej”. Koordynuje on działania policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych. W tym roku spotkania odbyły się już w Żurominie, Płocku, Ostrołęce, Garwolinie, Makowie Mazowieckim, Węgrowie, Płońsku oraz Siedlcach.

Mławska debata odbędzie się już w przyszłym tygodniu, 15 kwietnia (środa) w godz. 12.00 – 14.00 w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego. Wezmą w niej udział m.in. wojewoda mazowiecki, komendanci policji i straży pożarnej, dzielnicowi, przedstawiciele samorządu, instytucji pomocowych, organizacji pozarządowych czy też spółdzielni mieszkaniowych.

III Debatę Społeczną w Mławie zorganizowali wspólnie Komendant Powiatowy Policji w Mławie, samorząd lokalny oraz Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.

Więcej inforamcji można znaleźć na stronach: www.kwp.radom.pl oraz www.mazowieckie.pl

Elcia

e.albrechcinska@mazowszanie.eu 9-4-2015

Foto: www.kwp.radom.pl 

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text