Województwo mazowieckie

Mława kontra pijani kierowcy
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 9 marzec-1 wrzesień 2015
ilustracja

W ubiegłym roku na drogach powiatu mławskiego i samej Mławy policjanci zatrzymali 176 kierowców prowadzących samochody pod wpływem alkoholu. To alarmujące dane. Zwłaszcza jeśli dodamy do tego dwa wypadki śmiertelne spowodowane przez nietrzeźwych kierowców, do których doszło od początku tego roku. W takiej sytuacji nie można pozostać obojętnym i trzeba działać. Dlatego też Mława przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Pijani kierowcy zabijają. REAGUJ”.

Inicjatorem kampanii jest Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Mławskimi organizatorami akcji są Burmistrz Miasta Mławy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Komenda Powiatowa Policji i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ich celem jest zwrócenie uwagi mieszkańców na nietrzeźwych kierujących. Z pewnością wielu tragedii na drogach, których sprawcami byli kierowcy „z promilami”, udałoby się uniknąć. Tak naprawdę wszystko leży w rękach świadków. Jeśli wiemy, że ktoś nietrzeźwy wsiada za kierownicę, powstrzymajmy go. Jeśli nie jesteśmy w stanie sami wyperswadować mu tego zamiaru z głowy, skorzystajmy z pomocy policji. Wystarczy zadzwonić pod alarmowy numer telefonu 997 i przekazać taką informację, nawet anonimowo. Nasza obojętność może kosztować kogoś życie.

Na potrzeby kampanii powstały specjalne ulotki. Mieszkańcy otrzymają je podczas spotkań z policjantami oraz prowadzonych kontroli drogowych. Materiały edukacyjno-informacyjne otrzymają także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Wezmą oni udział w zajęciach poświęconych problemowi nietrzeźwych kierujących. Akcja potrwa do 1 września br.

 

Elcia

e.albrechcinska@mazowszanie.eu 9-3-2015

Źródło: www.kwp.radom.pl (tekst i foto)

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text