Województwo mazowieckie

Lodowe fotografie w Muzeum Mazowieckim w Płocku
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 5-20 marzec 2015
ilustracja

Jeszcze do 20 marca w Muzeum Mazowieckim w Płocku można podziwiać „lodowe” fotografie z Norwegii, Islandii i półwyspu Jamalskiego. Wszystko w ramach trzeciej edycji Festiwalu Zorzy Polarnej.

Wspaniałe zdjęcia prezentowane na wystawie przeczą obiegowej opinii, że na północy naszego kontynentu nic ciekawego się nie dzieje. Podziwiając fotografie lodowców, górskich zboczy, różnych form lodu czy rdzennych mieszkańców tego regionu – można zrozumieć fascynację tą częścią świata licznych podróżników. To przede wszystkim ich prace można obejrzeć na wystawie. Nie brakuje jednak fotografii znanych osób m.in. Elżbiety Dzikowskiej słynnej podróżniczki i ambasadorki Polskiej Fundacji Sportu i Rozwoju.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zdjęcia płatków śniegu wykonane w olbrzymim powiększeniu. Ich autorem jest fizyk z Uniwersytetu Pasadena w Stanach Zjednoczonych – Keneth G. Libbrecht.

Wystawa zorganizowana jest przez Polską Fundację Sportu i Kultury przy współpracy z Muzeum Mazowieckim w Płocku. Fotografie można oglądać jeszcze do 20 marca br.

Więcej na www.muzeumplock.art.pl

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 5-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text