Województwo mazowieckie

Lesznowola zwycięża w rankingu Forbesa
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 2 lipiec-31 grudzień 2015
ilustracja

Już po raz kolejny Lesznowola znalazła się w elitarnym gronie zwycięzców zestawiania opracowywanego przez magazyn ekonomiczny Forbes. To już szósty tytuł „miasta atrakcyjnego dla biznesu” dla Lesznowoli.

Tę ważną dla gminy nagrodę w trakcie odbywającego się we Wrocławiu – Kongresu Regionów odebrała wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik.

Lesznowola po raz kolejny w rankingu „miast atrakcyjnych dla biznesu” uplasowała się na pierwszym miejscu w kategorii miejscowości do 50 tys. mieszkańców.

Miejsce w rankingu wyznacza poziom aktywności przedsiębiorców w danym mieście. Zestawienie opiera się o liczbę nowo otwieranych i zamykanych firm oraz przyrost liczby spółek w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców. W 2014 r. w Lesznowoli ten ostatni wskaźnik utrzymywał się na bardzo wysokim poziomie 11,69 firmy. W Tarnowie Podgórnym (2 miejsce) wynosił tylko 3,77, a w Suchym Lesie (3 miejsce w rankingu) – 3,47 firm.

Tytuły miast najbardziej atrakcyjnym dla biznesu przyznawane są w czterech kategoriach w zależności od liczby mieszkańców.

W kategorii miast od 50 do 150 tys. mieszkańców palma pierwszeństwa należała się Zielonej Górze. Na podium tego zestawienia znalazły się też Opole i Przemyśl. Warto wspomnieć, że tu za podium uplasowały się dwa miasta z Mazowsza – Leszno i Pruszków.

Rzeszów, Gdynia, Gliwice - taka była kolejność w rankingu Forbesa miast z liczbą mieszkańców od 150 do 300 tys. mieszańców.

Wśród największych polskich miast (powyżej 300 tys. mieszkańców) „miastem najbardziej atrakcyjnym dla biznesu” okazała się Warszawa.

JaN

 

j.nalewajk@mazowszanie.eu 29-6-2015

Źródło:
www.lesznowola.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text