Województwo mazowieckie

Leszno: Gotowi na wakacje
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 2-31 lipiec 2015
ilustracja

Uroki Kampinoskiego Parku Narodowego, architekturę i kulturę Mazowsza a także historię m.in. Powstania Warszawskiego będą miały szansę poznać dzieci i młodzież, które wezmą udział w wakacyjnej Akcji LATO 2015 organizowanej prze gminę Leszno. Będzie to również szansa na zdobycie umiejętności pływackich, kajakarskich, rowerowych a także wspinaczkowych.

Akcja LATO 2015 startuje już 29 czerwca i potrwa aż do 24 lipca. Organizatorem wakacyjnych atrakcji dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych jest gmina Leszno.

Przedsięwzięcie przygotowywane jest przez Zespół Sportowo-Rekreacyjny w Lesznie oraz świetlice gminne.

Na uczestników wakacji w Lesznie czeka moc atrakcji. Do najciekawszych należą oczywiście wakacyjne wyjazdy, w tym do Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Sochaczewie czy do Muzeum i Skansenu w Łowiczu. Wszystkie wycieczki planowane są w godz. 9.00-13.00, a miejsca przedwyjazdowych zbiórek będą znajdować się przy świetlicach gminnych w Lesznie, Łubiecu, Czarnowie i Zaborowie. Uczestnicy ponoszą jedynie koszt biletów wstępu. Po stronie organizatora leży zapewnienie opieki i transport. Co ważne – rodzice lub opiekunowie dzieci i młodzieży chcącej wziąć udział w wakacyjnych wyjazdach są zobowiązani do dostarczenia stosownych oświadczeń (można je pobrać ze strony gminy).

Aktywny wypoczynek połączony z lekcją przyrody na świeżym powietrzu to propozycja skierowana do młodych miłośników jednośladów. Dla nich w ramach letniej akcji zostaną zorganizowane rajdy rowerowe po Puszczy Kampinoskiej. Park linowy, mini-golf czy spływ kajakowy to kolejne atrakcje dla młodych ludzi, którzy preferują sportowe spędzanie wolnego czasu.

Codziennie w świetlicach, realizujących program gminnych wakacji, na uczestników będą czekać m.in. gry planszowe i telewizyjne.

Zwieńczeniem prawie miesięcznej Akcji LATO 2015 będzie wspólne ognisko w Julinku.

Terminy poszczególnych wydarzeń jak i inne szczegóły przedsięwzięcia można znaleźć na stronie internetowej organizatora – www.gminaleszno.pl.

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 24-6-2015

Żródło:
www.gminaleszno.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text