Województwo mazowieckie

Lato w Wyszkowie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 3 lipiec-31 sierpień 2015
ilustracja

O nudzie tego lata nie może być mowy. Koncerty, festyny, zajęcia taneczne i plastyczne, kino plenerowe, turniej siatkówki plażowej i czynna codziennie wyszkowska plaża to oferta wyszkowskich instytucji kulturalnych i sportowych na tegoroczne wakacje. Lipiec i sierpień zapowiadają się atrakcyjnie.

Lato z Radiem

W tym roku po raz kolejny zawita do Wyszkowa „Lato z Radiem”. 22 sierpnia na stadionie miejskim zagrają znane i lubiane polskie zespoły – Big Cyc, Andrzej Piaseczny i Blue Cafe. Będzie to niewątpliwie największa atrakcja tegorocznych wakacji, ale nie jedyna.

Lato z plażą

Przez całe wakacje czynna będzie plaża miejska nad Bugiem. W godz. 10.00-18.00 będzie można wypocząć nad wodą pod czujnym okiem ratowników. Dodatkowe propozycje dla aktywnych to boisko do siatkówki oraz wypożyczalnia kajaków.

Lato z festynami

Praktycznie w każdy weekend lipca i sierpnia wyszkowianie będą mieli okazję bawić się na festynach, koncertach lub wziąć udział w grach miejskich. Już w najbliższą sobotę, 4 lipca odbędzie się Wyszkowska Impreza Turystyczna na Orientację „Szwenda”, a w niedzielę 12 lipca festyn sportowo-rekreacyjny w Gulczewie. Podczas obu imprez organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji i niespodzianek.

Interesująco zapowiada się też sobota 18 lipca, podczas której do wyboru są dwie imprezy – turniej plażowej piłki siatkowej na wyszkowskiej plaży oraz kino plenerowe w parku miejskim. Będzie można obejrzeć „Pana Tadeusza” z 1928 r. z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie Band. Początek imprezy o 19.30, a projekcja filmu o 21.00. Pokazowi towarzyszyć będzie wystawa ilustracji z „Pana Tadeusza” oraz mini uczta w Soplicowie. Wstęp jest wolny. W kolejną sobotę, 25 lipca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich wyszkowian na Grę Miejską 2015.

Imprezowy sierpień rozpocznie tradycyjny już Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku, połączony z jubileuszem ochotniczej straży pożarnej z Kamieńczyka. Impreza odbędzie się w sobotę, 2 sierpnia. Gospodarzem tegorocznych uroczystości związanych z rocznicą bitwy warszawskiej będzie Rybienko Leśne (sobota, 15 sierpnia). W kolejnym tygodniu, długo oczekiwana impreza – „Lato z Radiem” (sobota, 22 sierpnia). Na weekend kończący tegoroczne wakacje zapowiadają się dwa ciekawe wydarzenia – sobotę, 29 sierpnia lubiany przez wyszkowian Festiwal Operowo-Operetkowy na Mazowszu w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”, a w niedzielę, 30 sierpnia powiatowo-gminne dożynki na stadionie miejskim. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Cliver.

Lato z „Hutnikiem”

Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” przygotował na tegoroczne wakacje bogatą ofertę, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Od 7 do 9 lipca dzieciaki w wieku od 4 do 11 lat będą mogły spróbować swoich sił w zumbie. Zajęcie w siedzibie WOK o godz. 13.00 poprowadzi Aleksandra Nadaj. Od 21 do 23 lipca propozycja dla młodych artystów-plastyków – wakacyjne zabawy plastyczne, codziennie o 13.00. Jest też propozycja dla kinomaniaków – 16 i 17 lipca odbędzie się pokaz krótkometrażowych filmów „Movies from the Heart of Poland”. Będą to dwa bloki filmowe prezentujące 23 nagrodzone w kraju i zagranicą filmy krótkometrażowe i teledyski. Każdy blok to 2,5 godzinna uczta filmowa. Dla tych, którym nie wystarczą prezentowane podczas pokazu filmy WOK „Hutnik” przygotował repertuar kinowy. W lipcu zobaczyć będzie można m.in. „Minionki”, „Krainę jutra”, „Dziewczynę wartą grzechu”, „W głowie się nie mieści” oraz „Koko smoko”. Ośrodek zaprasza także na zajęcia muzyczne i zumbę dla dzieci i dorosłych do świetlicy wiejskiej w Leszczydole-Działki. Wstęp na wszystkie zajęcia WOK „Hutnik” poza seansami filmowymi bezpłatny. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie „Hutnika” www.wok-hutnik.pl.

Lato ze sportem

Sportową ofertę dla dzieci i dorosłych przygotował Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Będzie on nadzorował plażę miejską i współorganizował część imprez plenerowych. Dodatkowo proponuje zniżki i gratisy dla dzieci i młodzieży z Wyszkowa na korzystanie z pływalni „Błękitna” oraz stadionu miejskiego. Na tym ostatnim aż o 28 sierpnia będzie można ćwiczyć i trenować bezpłatnie. Natomiast na pływalni na polonezie przez całe lato zjeżdżalnia gratis. Dodatkowo WOSiR proponuje wakacyjne kursy pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych w atrakcyjnych cenach. Od 24 sierpnia pływalnia będzie nieczynna z powodu przerwy technicznej. Szczegółowe informacje dotyczące promocji na pływalni można otrzymać osobiście na pływalni lub pod numerem telefonu: 29 743 02 05.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 3-7-2015

Źródło: Urząd Miejski w Wyszkowie.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text