Województwo mazowieckie

LATO Kierunek plaża
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20 lipiec-31 sierpień 2015
ilustracja

Lato w pełni, a my w pracy? Bywa i tak. To jednak nie powód, aby nie korzystać z uroków lata. Mazowsze to region co prawda bez dostępu do morza, ale za to z wieloma urokliwymi plażami, na których można spędzić udane popołudnie.

Jeśli czujemy potrzebę relaksu na wodą, warto skorzystać z pogody i wybrać się np. nad Zalew Zegrzyński. Znajdziemy tu nie tylko wodę, ale i kilka plaż i sporo zieleni. Zgodnie z orzeczeniem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Legionowie na terenie powiatu legionowskiego trzy kąpieliska spełniają normy wymagane dla kąpielisk. Pierwsze to Kąpielisko „Dzika Plaża” w Nieporęcie. Drugie to plaża w Serocku (ul. Retmańska), a trzecie to plaża przy ul. 600-lecia w Wieliszewie. Wszystkie plaże są wygodne, piaszczyste i dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi.

Malowniczy Serock

Najwięcej atrakcji znajdziemy w Serocku. Oprócz drewnianych pomostów, ławek i piaszczystej plaży są tu też boiska do gry w siatkówkę, stoły do ping-ponga, ale przede wszystkim fantastyczne kurtyny wodne i plac zabaw dla dzieci. Plaża może nie jest duża, ale przytulna i doskonale zagospodarowana. Warto również przy okazji zwiedzić sam Serock. To małe, malownicze miasteczko nie bez powodu stało się miejscem akcji wielu seriali i filmów fabularnych. Można pospacerować urokliwym bulwarem lub małymi uliczkami prowadzącymi do serca miasteczka – głównego rynku. W okresie letnim mnóstwo tu kwiatów, kawiarenek i sklepików. W sobotnie poranki na położonym na skarpie rynku miejskim zbjdziemy gwarne targowisko. Kupimy tu warzywa i owoce wprost z pól okolicznych rolników.

Energetyczny Nieporęt

Nieporęt ma do zaoferowania szeroką, długą plażę. Znajdziemy tu również plac zabaw dla dzieci i siłownię pod chmurką i oczywiście drewniane molo. Plaża, podobnie jak i serocka, wyposażona jest w pełne zaplecze sanitarne. To idealne miejsce dla młodych osób lubiących sporty wodne.  Wypożyczalnia rowerów, skuterów wodnych oraz kajaków czy szkoła windsurfingu – wszystko można znaleźć właśnie w Nieporęcie.  Nad bezpiecznym korzystaniem z kąpieliska czuwają ratownicy WOPR. „Kąpielisko przy Dzikiej Plaży” w Nieporęcie jako jedyne w powiecie spełnia wymogi ministra zdrowia i jest zarejestrowane jako kąpielisko.

A może Wieliszew?

Również wieliszewska plaża dzięki pozyskanym przez samorząd pieniądzom została w ostatnich latach zmodernizowana. Malowniczo położone nad Narwią kąpielisko zyskało chodniki, boisko do piłki plażowej i miejsce do grillowania. Nieduża, przytulna plaża to doskonałe miejsce na odpoczynek np. podczas dłuższej wyprawy rowerowej.

m.milewska@mazowszanie.eu 20-7-2015

Zdjęcie: www.pixabay.com

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text