Województwo mazowieckie

Ksiądz, wójt, doktor czyli Grębków czytał dzieciom
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 17 czerwiec 2015-28 czerwiec 2016
ilustracja

Takie rzeczy tylko w Grębkowie. Uśmiech i zaskoczenie malowały się na twarzach dzieciaków, gdy słuchały bajek podczas akcji „Cała Polska czyta w Bibliotekach”. Maluchy usłyszały utwory Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Doroty Gellner, Małgorzaty Strzałkowskiej i Agnieszki Frączek. A kto je czytał?

Gminna Biblioteka Publiczna w Grębkowie w czwartek, 11 czerwca zaprosiła uczniów z trzech szkół podstawowych – z Grębkowa, Trzebuczy i Kopci na akcję „Cała Polska czyta w Bibliotekach”. Książki najmłodszym czytali: wójt gminy, ksiądz proboszcz, kierownik ośrodka zdrowia, wicedyrektor szkoły podstawowej, prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jawor” z Jaworka, przewodnicząca Klubu Seniora oraz członkinie stowarzyszeń „Grębkowianie” i Konik Polny Żarnówka. Było wiele dobrej zabawy, pozytywnych emocji, pamiątkowe zdjęcia, a na zakończenie na dzieciaki czekały prezenty – niespodzianki.

W XXI wieku, dobie Internetu, gier komputerowych, tabletów, smartfonów, książki bardzo często przegrywają z szybkim tempem pracy i kolorowymi obrazami proponowanymi przez elektroniczne gadżety. Właśnie dlatego już od najmłodszych lat trzeba kształtować w dzieciach zainteresowanie dobrą literaturą. Czytanie książek to nie tylko wielka przyjemność, ale także wspaniałe ćwiczenie dla wyobraźni, naturalny sposób poszerzania słownictwa i nauki języka polskiego. Przyjaźń z książką nawiązana w dzieciństwie ma szansę przetrwać także w życiu dorosłym. Taki jest cel ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

 

a.groszyk@mazowszanie.eu 16-6-2015

Źródło: Gminna Biblioteka publiczna w Grębkowie www.gbp-grebkow.pl.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text