Województwo mazowieckie

Kross Road Tour w Przasnyszu
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 7 marzec-19 wrzesień 2015
ilustracja

Mieszkańcy Przasnysza mogą rozpocząć treningi. Na 29 sierpnia br. zaplanowano tu jeden z etapów wyścigu szosowego Kross Road Tour. Wystartować w nim mogą zarówno osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z rowerem, jak i ci bardziej doświadczeni.

Przasnysz od lat stawia na sport. Dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży czy rozwój infrastruktury sportowej sprzyjają organizacji imprez sportowych. Co ciekawe, Cezary Zamana – znany kolarz szosowy i współorganizator wyścigu, rozpoczynał swoją karierę właśnie w przasnyskim wyścigu.

Zawody Kross Road Tour rozpoczynają się od jazdy indywidualnej na czas. W ten sposób uczestnicy zostaną podzieleni według stopnia zaawansowania (od amatora do zawodowca). Rywalizacja jest zaplanowana na dwóch dystansach 35-50 km i 75-110 km. Dla bezpieczeństwa uczestników (szacuje się, że może być ich nawet ok. 600) i bezkolizyjnego przejazdu, bardzo starannie wytypowano trasy wyścigów. Uwzględniono również specjalne miejsca dla kibiców, którzy będą oczekiwać na swoich faworytów.

Przasnyski wyścig jest jednym z pięciu etapów Kross Road Tour. Oto miasta, w których zaplanowano szosowe wyścigi: I etap – Warszawa (9 maja), II etap – Głowno (20 czerwca), III etap – Nowy Targ (18 lipca), IV etap – Przasnysz (29 sierpnia) i V etap – Rawa Mazowiecka (19 września).

gama

 

m.gadecka@mazowszanie.eu 7-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text