Województwo mazowieckie

Krótki przewodnik po Warszawie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 5-31 maj 2015
ilustracja

Kolejny tydzień znoju, trudu i walki o przetrwanie. Zmęczenie daje o sobie znać, ale nic to! Przed Tobą cały weekend, który swobodnie możesz poświęcić na wypoczynek. Tylko co by tu zrobić? Nie ma problemu. Pomożemy!

Warszawa staje się miastem coraz bardziej przyjaznym i to nie tylko ze względu na polepszający się stan dróg i zwiększającą się liczbę ścieżek rowerowych. Ta przyjazność stolicy objawia się również w rozwoju infrastruktury rozrywkowej. W dzisiejszej Warszawie naprawdę trudno jest się nudzić. Wypoczywać można bardzo trywialnie, np. wybrać się do jednego z licznych kin lub teatrów, wyjść z przyjaciółmi do pubu, czy też wybrać się do klubu na całonocną imprezę. Skupmy się jednak na miejscach trochę bardziej odkrywczych. Dla lubiących aktywnie spędzać czas rozwiązaniem może być jeszcze stosunkowo młoda forma zabawy: Laser Tag. Na czym owa zabawa polega? Cały przebieg potyczki odbywa się w zamkniętym pomieszczeniu lub w hali, gdzie uczestnikom wręczane są pistolety laserowe oraz kamizelki reagujące na trafienie promieniem lasera. W kilku potyczkach uczestnicy starają się trafić swoich przeciwników jak największą ilość razy. Trochę jak paintball, tylko bez farby, biegania po lesie i bolesnych trafień we wszystkie części ciała. Brzmi dziecinnie? Spróbuj, a zobaczysz jak fajna i emocjonująca jest ta forma współzawodnictwa. Stosunkowo nowym miejscem jest „Flyspot” w podwarszawskich Morach. Ta unikatowa atrakcja pozwoli Ci na realizację największego marzenia ludzkości – samodzielnego lotu! Uniesiesz się w potężnym tunelu aerodynamicznym, którego wentylatory pracują z prędkością 310 kilometrów na godzinę. Wrażenie podobne jest do tego odczuwalnego przez skoczków spadochronowych. Dla miłośników wyścigów zaś dobrą informacją jest to, że w stolicy funkcjonuje kilka krytych torów gokartowych, gdzie dźwięk silników i palonej na asfalcie gumy szybko podniesie Wam poziom adrenaliny.

Łaknący bardziej intelektualnej strawy powinni wybrać się do Centrum Nauki Kopernik. Jest to szczególne miejsce na mapie Warszawy. Miejsce, gdzie zarówno młodzi, jak i starzy mogą świetnie bawić się przez kilka godzin, poznając prawa fizyki i ciekawostki naukowe. Uprzejmi oraz wykwalifikowani pracownicy chętnie wytłumaczą, jak działają poszczególne eksponaty oraz podpowiedzą, co warto jeszcze obejrzeć. Chociaż raz w życiu warto pojawić się również w Muzeum Powstania Warszawskiego, które robi wręcz piorunujące wrażenie. Bardzo multimedialne, a zarazem poruszające miejsce. Szukający chwili zadumy, w dalszej wędrówce po Warszawie koniecznie muszą udać się na Cmentarz Powązkowski, czyli miejsce spoczynku najsłynniejszych, najbardziej zasłużonych Polaków. To chyba najpiękniejszy tego typu obiekt w Polsce. Kolejnym przystankiem muzealnym jest Muzeum Żydów Polskich. Bardzo profesjonalne miejsce skłaniające do głębokiej refleksji. Tego nie oddadzą żadne słowa… Lepiej pójść i doświadczyć takiego uczucia samodzielnie.

Dla tych najbardziej aktywnych bardzo dobrą informacją jest to, że właśnie wystartował sezon biegowy. W przeciągu następnych kilku miesięcy, odbędzie się co najmniej kilkanaście imprez biegowych. Ci, którzy nie czują się na siłach lub po prostu nie lubią biegać, mogą skorzystać z innych atrakcji służących aktywnemu wypoczynkowi, a więc z: basenów, ścianek wspinaczkowych i organizowanych co i rusz gier miejskich. Dla amatorów luźnego spacerowania z czystym sumieniem możemy polecić: Stare Miasto, Łazienki Królewskie, czy też multimedialny park fontann położony zaraz przy Wisłostradzie poniżej Zamku Królewskiego. Kto jeszcze nie był może przejechać się nową linią metra. Stacje wykonane są z niezwykła starannością i dbałością o detale, a sama podróż jest szybka, lekka i przyjemna. Oczywiście lepiej taką przejażdżkę zaplanować poza godzinami szczytu, w przeciwnym razie przyjemności w niej nie odnajdziecie.

Warszawa kusi i nęci coraz to ciekawszymi atrakcjami turystycznymi. Wielu z nich nie wymieniliśmy w tym artykule, ale muzeów, kin, teatrów, kawiarni, czytelni, atrakcji sportowych jest tu naprawdę prawdziwe zatrzęsienie. Gorąco polecamy kilkudniową wizytę w stolicy, aby rozkoszować się różnorodnością oraz wszechstronnością tego tętniącego życiem miasta.

Marcin Groszewski

Marcin Groszewski 20-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text