Województwo mazowieckie

Konferencja „Innowacje dla Mazowsza - komercjalizacja know how” już wkrótce w Płocku
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 17 kwiecień-30 czerwiec 2015
ilustracja

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zaprasza do Płocka na konferencję „Innowacje dla Mazowsza – komercjalizacja know how”. Przedsiębiorczość i komercjalizacja wiedzy – tak ogólnie można ująć tematykę planowanego spotkania. Jeśli chcesz wziąć udział w tym wydarzeniu, musisz się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia 2015 roku w Hotelu Tumskim przy ul. Piekarskiej 9.

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców, pracowników naukowych szkół wyższych, przedstawicieli jednostek badawczo-rozwojowych, studentów oraz do wszystkich tych, którzy tworzą innowacje. To już druga konferencja z tego cyklu zorganizowana w ramach projektu systemowego „Budowa systemu monitoringu i podstaw ewaluacji wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji dla Mazowsza”. Konferencja będzie obejmowała cykl wykładów, ale także panel dyskusyjny, podczas którego będzie można skierować własne pytania do prelegentów oraz wziąć udział w rozmowie.

Zakres tematyczny konferencji:

- inicjatywy klastrowe,

- przedsiębiorczość akademicka i spin off,

- infrastruktura wsparcia innowacyjności,

- instrumenty finansowe,

- dyfuzje wiedzy i innowacji,

- wpływ potencjału dużych firm na innowacyjność regionu.

Spotkanie będzie trwało od 10.00 do 16.30. Otworzy je Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Jako pierwszy zaplanowany jest wykład pt "Regionalna Strategia Innowacji dla Mazowsza do 2020”. Po nim odbędą się kolejno prelekcje:

- „Przedsiębiorczość akademicka w Polsce i na świecie - nowe spojrzenie na współpracę uczelni z otoczeniem”,

- „Przedsiębiorczość akademicka - źródła wspierania i bariery rozwoju”,

- „Doświadczenia procesów komercjalizacji na przykładzie Politechniki Warszawskiej”,

- „Doświadczenia współpracy ze środowiskiem nauki - perspektywy rozwoju rynku funduszy inwestycyjnych w kontekście współpracy ze sferą nauki”,

- „Klaster jako element infrastruktury wsparcia innowacyjności – w jaki sposób wspiera on efektywność procesów komercjalizacji know-how”,

- „Możliwości finansowania transferu wiedzy ze środków dotacyjnych na Mazowszu w latach 2014-2020”,

 - „Finansowanie wdrażania innowacji w ramach programu Horyzont 2020”, „W jaki sposób park technologiczny może wspomóc transfer wiedzy na Mazowszu?”,

- „Inicjowanie współpracy pomiędzy nauką a istniejącym systemem infrastruktury wsparcia innowacyjności”.

Aby wziąć udział w konferencji, należy się zarejestrować do 23 kwietnia 2015 roku. Można to uczynić za pośrednictwem strony www.innowacyjni.mazovia.pl. Tu także znajduje się więcej informacji odnośnie planowanego spotkania.

Konferencja jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

Joanna Gruchała - Kominek 17-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text