Województwo mazowieckie

Koncerty dla bobasów
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 16 marzec-30 kwiecień 2015
ilustracja

Czy maluszki mogą się dobrze bawić na koncercie muzyki poważnej? Tak, pod warunkiem, że jest to występ w ramach cyklu „Smykofonia na Mazowszu”. W najbliższą niedzielę w Węgrowskim Ośrodku Kultury dzieciaczki będą mogły posłuchać utworów gitarowych.

„Smykofonia na Mazowszu” to cykl koncertów muzyki poważnej skierowany do najmłodszych, czyli maluszków do 5 lat. Muzycy zapraszają na nie dzieci i ich rodziców. Nie są to takie zwyczajne koncerty, a występy dostosowane do możliwości percepcyjnych młodej widowni. Prezentowane utwory są krótkie i zróżnicowane, a sam koncert trwa nie dłużej niż 40-45 minut. Podczas występów panuje swobodna atmosfera – sala koncertowa wyłożona jest kolorową wykładziną, na podłodze leżą miękkie poduszki, nie ma podziału na scenę i widownię, a wykonawcy nawiązują bliski kontakt z publicznością.

W najbliższą niedzielę (22 marca) w Węgrowskim Ośrodku Kultury maluszki będą mogły posłuchać i potańczyć do muzyki gitarowej. Początek o godz. 10.00.

Organizatorem i pomysłodawcą Smykofonii jest Fundacja Muzyka jest dla wszystkich, współorganizatorem Mazowiecki Instytut Kultury. Koncerty odbywają się w sześciu mazowieckich miastach – Siedlcach (Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach), Sokołowie Podlaskim (Sokołowski Ośrodek Kultury), Węgrowie (Węgrowski Ośrodek Kultury), Otwocku (Otwockie Centrum Kultury), Radomiu (Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria), Górze Kalwarii (Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii) oraz w Warszawie w sali prób Orkiestry Sinfonia Varsovia Mazowieckiego Instytutu Kultury.

AniKa                                                                                                                          

a.groszyk@mazowszanie.eu 16-3-2015

Więcej na www.wegrow-wok.pl oraz www.sykofonia.pl     

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text