Województwo mazowieckie

Kolorowy plac zabaw w Bąkowcu
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 12-31 marzec 2015
ilustracja

Dzieci z Bąkowca mają w końcu swój wymarzony plac zabaw. Jest nie tylko nowoczesny, kolorowy, ale przede wszystkim – bezpieczny. Wszystkie urządzenia posiadają odpowiednie atesty. To kolejna inwestycja, która powstała dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Plac zabaw jest ogrodzony i otoczony drzewami. Na uwagę zasługuje syntetyczna nawierzchnia, która z pewnością zamortyzuje upadek nawet z wysokości 1,9 m. Plac jest ogólnodostępny. Z zamontowanych tu urządzeń mogą korzystać dzieci w różnym wieku i rozwijać swoje umiejętności motoryczne. Dobra zabawa gwarantowana.

Jest tu domek i twierdza z dwiema basztami. Nie zabrakło również karuzeli, huśtawek i zjeżdżalni. Pomyślano też o zadaszonej piaskownicy, która uchroni najmłodszych miłośników piaskowych babek przed nadmiernym słońcem, a nawet deszczem.

Plac zabaw został wybudowany przy unijnym wsparciu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Jego całkowity koszt wyniósł ponad 100 tys. zł, z czego 50 tys. zł stanowiło dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Elcia 

e.albrechcinska@mazowszanie.eu 12-3-2015

Źródło: www.garbatkaletnisko.pl (tekst i foto) oraz www.comes.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text