Województwo mazowieckie

Kolejne partnerskie uczelnie wyższe
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 15 kwiecień-30 czerwiec 2015
ilustracja

W ciągu najbliższych tygodni do grona uczelni wyższych, z którymi współpracuje gmina Wyszków dołączą dwie kolejne szkoły – Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Politechnika Warszawska. Porozumienie o współpracy z AWF podpisane zostanie już w najbliższy czwartek, 16 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Wyszkowie.

Gmina Wyszków ma już trzy partnerskie uczelnie wyższe – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Szkołę Wyższą im. P. Włodkowica w Płocku oraz Akademię Humanistyczną im. A. Gieysztora w Pułtusku. W najbliższy czwartek to grono powiększy się o Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, a za trzy tygodnie – 7 maja o Politechnikę Warszawską.

Porozumienie o współpracy pomiędzy AWF a gminą Wyszków podpisane zostanie w Zespole Szkół nr 1 w Wyszkowie. Umowę ze strony uczelni podpisze rektor AWF – prof. Andrzej Mastalerz, natomiast ze strony gminy burmistrz Grzegorz Nowosielski. Będzie ona dotyczyła przede wszystkim popularyzacji sportu, dbałości o zdrowie i kondycję fizyczną, a także wspólnych działań edukacyjnych i społecznych. Pierwszym takim, wspólnie realizowanym przedsięwzięciem będzie organizacja Wyszkowskiego Dnia Nauki, który odbędzie się już 3 czerwca. Tegorocznym tematem przewodnim, czwartego już dnia nauki będzie właśnie sport. Partnerstwo z AWF to świetna wiadomość dla uczniów wyszkowskich klas sportowych.

Kolejną uczelnią wyższą, z którą gmina Wyszków rozpocznie współpracę będzie Politechnika Warszawska. Porozumienie o partnerstwie podpisane zostanie 7 maja w Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie. Będzie to także doskonała okazja do zaprezentowania gimnazjalistom i ich rodzicom oferty naukowej i dydaktycznej politechniki. W programie znajdą się m.in. doświadczenia i eksperymenty przeprowadzane przez pracowników naukowych uczelni, prezentacja ciekawostek naukowych, pokazy robotów itp.

Współpraca z uczelniami wyższymi to przede wszystkim szansa dla uczniów wyszkowskich szkół. Możliwość korzystania z bazy i osiągnięć naukowych partnerskich uczelni stwarza im lepsze warunki do rozwoju naukowego, prowadzenia własnych projektów i rozwijania swoich talentów i zdolności naukowych. Współpraca daje możliwość rozwoju także nauczycielom w wyszkowskich szkół, m.in. w zakresie dydaktyki i samodoskonalenia. Partnerstwo z uczelniami wyższymi owocuje wieloma ciekawymi inicjatywami takimi jak np. organizacja Wyszkowskiego Dnia Nauki.

AniKa                                                                                        

a.groszyk@mazowszanie.eu 15-4-2015

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Urzędu Miasta w Wyszkowie www.wyszkow.pl.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text