Województwo mazowieckie

Kolej na rozśpiewane dzieciaki
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 18 marzec-13 kwiecień 2015
ilustracja

W okresie wiosenno-letnim w Płocku odbywa się wiele festiwali. Od tego roku dołączy do nich kolejny, a mianowicie I Festiwal Polskiej Piosenki Dziecięcej. Tym razem szansę na występ ma młodsza część społeczeństwa. Zgłoszenia są już przyjmowane, więc dzieciaki do dzieła!

Inicjatorem i organizatorem nowego festiwalu jest Spółdzielczy Dom Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej. Impreza zaplanowana jest na poniedziałek 13 kwietnia.

Każdy z uczestników będzie musiał zaprezentować dwie piosenki dziecięce wykorzystując do tego akompaniament własny bądź płynący z podkładów.

Dla zwycięzców festiwalu przewidziane są nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Zaplanowana jest także nagroda dla laureata Grand Prix Festiwalu Polskiej Piosenki Dziecięcej, którą będzie występ w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży – Tęczowe piosenki Jana Wojdaka w Krakowie. Jan Wojdak będzie zasiadał w jury płockiego festiwalu. Jest to kompozytor i piosenkarz znany jako lider zespołu Wawele.

Do udziału w festiwalu mogą zgłosić się uczniowie szkół podstawowych. Występy będą odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Podział jest następujący: klasy I – II, klasy III – IV i klasy V – VI. Z jednej szkoły można zgłosić maksymalnie 2 osoby w ramach jednej kategorii. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 kwietnia.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem Spółdzielczy Dom Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej ul. B. Krzywoustego 3, 09-400 Płock bądź na stronie internetowej www.psmlw.pl. 

Joanna Gruchała - Kominek 18-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text