Województwo mazowieckie

Kino za rogiem
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 13-31 marzec 2015
ilustracja

"Kino za Rogiem" to nowa filozofia kina. Odwołuje się do tęsknoty za kameralną atmosferą kina dla przyjaciół,  które jest tanie w obsłudze i utrzymaniu, ale spełnia wysokie standardy techniczne.

W Łosickim Domu Kultury powstało kino dla 40 osób. Filmy wyświetlane są w wysokiej rozdzielczości HD. Zapewniony jest również profesjonalny system dźwiękowy. Sala została odnowiona zgodnie z wytycznymi programu – ma zapewnioną odpowiednią akustykę, kolorystykę i system oświetleniowy. Nie posiada ograniczeń w postaci narzuconego z góry repertuaru. Atutem jest również cena. Bilety kosztują zaledwie 5 zł. .

 Kino jest kameralne – takie też są założenia „Kin za Rogiem” – małych, bliskich społeczności i grających dobrze dobrany repertuar. W ramach programu nie są wyświetlane wszystkie kinowe hity. Koncepcja opiera się na promowaniu filmów bardziej ambitnych. Ideą sieci „Kin za Rogiem” jest zaproponowanie alternatywy kulturowej, która wykorzystując potencjał technologii cyfrowych, pozwala na integrację małych grup towarzyskich czy grona przyjaciół wokół dzieł polskiej i światowej sztuki filmowej.

Oferta łosickiego kina  przeznaczona jest dla szkół, przedszkoli, jak również młodzieży i dorosłych, którzy mają szansę obejrzeć tu film nawet na zamówienie. Kino posiada szeroki wybór filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, adresowanych do widza w każdym wieku i o zróżnicowanych aspiracjach – od polskiej i światowej klasyki po nowości. Od bajek dziecięcych, poprzez popularne komedie, po ambitne kino problemowe.

Istnieje także możliwość wynajęcia sali i wybrania określonego filmu. W kinie organizowane są również uroczystości rodzinne – urodziny, imieniny czy spotkania. Kino transmituje również na żywo Debaty Oksfordzkie, podczas których publiczność wraz z zaproszonymi mówcami dyskutuje na tematy społeczne i polityczne. Wstęp na transmisję jest bezpłatny – podsumowuje dyrektor Łosickiego Domu Kultury, Grzegorz Dołęgowski 

W "Kinie za Rogiem" Łosickiego Domu Kultury od kwietnia 2014 r. odbyły się 153 seanse filmowe, w których uczestniczyło 1 794 widzów.


Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu: Stworzenie powiązania kooperacyjnego „Mazowiecki Klaster-Małych Kin Społecznościowych” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Radosław Strzaliński

r.strzalinski@mazowszanie.eu 13-3-2015
ikonka jak dojechać

Więcej informacji na stronie projektu:

www.kinozarogiem.pl

materiał opracowany na podstawie danych z Łosickiego Domu Kultury

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text