Województwo mazowieckie

KGW – rozwiń skrót
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 5 czerwiec-31 grudzień 2015
ilustracja

W przyszłym roku koła gospodyń wiejskich będą obchodzić swój okrągły jubileusz – od powołania pierwszych kół włościanek, z których niejako wywodzą się te dzisiejsze koła, minie 150 lat. Jubileusz zacny to i świętowanie musi być odpowiednie. Na początek konkurs.

Do udziału w konkursie „Kobiety na start” dla najbardziej aktywnych grup kobiet wiejskich zaprasza organizator i pomysłodawca przedsięwzięcia „Tygodnik Poradnik Rolniczy” we współpracy z kwartalnikiem „Modna Gospodyni". Promować i pokazywać działalność kół gospodyń wiejskich i innych grup kobiet wiejskich, które nie tylko wspierają lokalne społeczności, ale też dbają o dziedzictwo swojego regionu poprzez np. kultywowanie tradycji kulinarnych, rękodzielniczych czy muzycznych - oto cel konkursu.

Na początek nagrody
Gospodynie zrzeszone w lokalnych kołach nie pracują dla pieniędzy. Ich działalność to praca na rzecz miejscowości, środowiska, dla sprawy. Ich zaangażowanie nie ma ceny. Wszystko to, co robią – robią z potrzeby działania. Swoje pomysły czy umiejętności wykorzystują, aby przygotowywać jak najciekawsze wydarzania czy spotkania, aktywizować młodzież, czy pomagać osobom starszym. Dzięki konkursowi ich działalność może zostać doceniona również w tym aspekcie finansowym. Wartość nagród dla najaktywniejszych pań przekracza 15 tys. zł.

Kluczowy kwestionariusz
Do udziału w konkursie zaprasza są koła gospodyń, stowarzyszenia czy grupy nieformalne te niezarejestrowane lub niezrzeszone. Kluczowe jest wypełnienie konkursowego kwestionariusza, w którym organizatorzy pytają m.in. o historię koła, jego aktywność, współpracę z lokalnym samorządem, radą sołecką czy Ochotnicą Strażą Pożarną, ale te z o sposoby finansowania działalności. Obok kwestionariusza uczestniczki konkursu będą mogły pokazać, pochwalić się, ale też zdobyć dodatkowe punkty za prowadzone przez siebie kroniki działalności (wystarczą cztery zdjęcia takiej kroniki, w tym okładka, a także pierwsze, ostatnie i najciekawsze wydarzenie zapisane w księdze).

Trzy etapy konkursu
Konkurs będzie miał trzy etapy. W pierwszym spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu kół (zgłaszać się można już od 15 lutego tego roku, termin upływa 30 października br.) jury wybierze najlepszych 48 – po trzy z każdego województwa. Wyniki tego etapu zostaną opublikowane na łamach organizatorów konkursu. W kolejnym etapie jury spośród 48 zakwalifikowanych do pierwszego etapu wybierze 16 grup kobiet wiejskich, tym razem po jednej z każdego województwa. Wyniki tej części konkursu również ukażą się w pierwszych numerach 2016 r. „Modnej Gospodyni” oraz na stronach „Tygodnika Poradnika Rolniczego". W finałowym starciu wybrane zostaną trzy najlepsze grupy kobiet wiejskich. Członkinie jednego koła wiejskiego mają dodatkowo szansą na nagrodę czytelników.

Bądź aktywna – zgłoś się!
Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić kwestionariusz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.modnagospodyni.pl. Ważne, aby dostarczyć go najpóźniej do 30 października 2015 r. Swoje zgłoszenie można przekazać drogą pocztową na adres: Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań, koniecznie z dopiskiem konkurs "Kobiety na start" lub drogą mailową na adres konkurs@modnagospodyni.pl

Wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się podczas gali finałowej w trakcie Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich w Licheniu w 2016 r.

Informacje na temat konkursu zamieszczane są w "Tygodniku Poradniku Rolniczym" oraz na stronie internetowej: www.modnagospodyni.pl.

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 5-6-2015

Źródło:
http://www.modnagospodyni.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text