Województwo mazowieckie

Już wkrótce Żyrardowska Karta Dużej Rodziny i Żyrardowska Karta Seniora
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 28 kwiecień-31 maj 2015
ilustracja

Żyrardów śladem innych mazowieckich miast ma zamiar wprowadzić specjalne karty dla członków dużych rodzin oraz dla seniorów. Odpowiednie uchwały zostały podjęte, obecnie trwają prace nad regulaminami. Już niebawem wejdą w życie.

26 marca 2015 roku Rada Miasta Żyrardowa podjęła uchwały w sprawie wprowadzenia Żyrardowskiej Karty Dużej Rodziny i Żyrardowskiej Karty Seniora. Jeszcze nie weszły one w życie. Urząd Miasta jest w trakcie tworzenia katalogu zniżek i uprawnień, które posiadaczom kart zaproponuje miasto. Jednocześnie szuka partnerów chcących zaoferować zniżki. Śladem innych miast rabaty mogą dotyczyć przejazdów komunikacyjnych, biletów do kina i teatru, zakupów w kawiarni, księgarni i wielu innych miejscach.

Żyrardowską Kartę Dużej Rodziny otrzyma rodzina mieszkająca w Żyrardowie i składająca się co najmniej z trojga dzieci. Wiek dzieci nie może przekraczać 18 lat (lub 25 lat, jeśli dziecko uczy się albo studiuje). Żyrardowską Kartę Seniora otrzymają mieszkańcy powyżej 65. roku życia.

Celem tych programów jest wsparcie grup docelowych przez ułatwienie dostępu do kultury, edukacji, turystyki i sportu, a także poprawa warunków życia i promowanie modelu rodziny wielodzietnej.

Z niecierpliwością czekamy na więcej informacji na temat programów i instruktaż pozyskania kart.

Joanna Gruchała - Kominek 28-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text