Województwo mazowieckie

Joanna Jodełka w Sielcach
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 18 maj-31 lipiec 2015
ilustracja

19 maja br., o godz.19.00 odbędzie się spotkanie autorskie z siedlczanką - pisarką Joanną Jodełką, która zaprezentuje swoją ostatnią powieść zatytułowaną „Kryminalistka”.

Najnowsza powieść dzieje się w Siedlcach i nadbużańskiej miejscowości. Bohaterka - Joanna w przeszłości popełniła podwójną zbrodnię i nieustannie przed czymś ucieka. Kolejno poznajemy zdarzenia z tej mrocznej przeszłości. To co wyróżnia tę książkę, to zaskakujący ciąg zdarzeń, szybkie zwroty akcji, chaotyczna narracja, klimat grozy, doskonale utrzymane napięcie. Autorka podaje oczywiste tropy, aby finalnie zaskoczyć rozwojem wydarzeń.

Kilka słów o autorce. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Joanna Jodełka to osoba o wielu pasjach: pozuje do zdjęć, ponadto prowadzi hotel i restaurację. Ma za sobą doświadczenia związane z własnym biznesem - sklepem dla kobiet.

Zadebiutowała w 2009 roku powieścią „Polichromia Zbrodnia o wielu barwach” zdobywając Nagrodę Wielkiego Kalibru podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Następnie w 2011 napisała „Grzechotkę” – powieść poruszającą trudną tematykę związana z dzieciobójstwem noworodków. Kolejna książka „Kamyk” o niewidomej dziewczynie została nominowana do Nagrody Pióra podczas Festiwalu Literatury Kobiet „Pióro i Pazur". W 2014 roku autorka wydała powieść „Ars Dragonia”.

Joanna Jodełka jest stypendialistką Ministerstwa Kultury i Nauki i Dziedzictwa Narodowego oraz Państwowego Instytutu Sztuki Filmowe. Chętnie wraca do rodzinnych Siedlec.

 

AgaP

a.plaskota@mazowszanie.eu 18-5-2015

Foto: www.pixabay.com

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text