Województwo mazowieckie

Jest praca w UE!
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20 marzec 2015-17 marzec 2016
ilustracja

Chcesz mieć wpływ na życie 500 mln ludzi? Mówisz w dwóch językach obcych? Masz silną motywację, wiedzę i wyjątkowe umiejętności? Nie boisz się pracy w międzynarodowym środowisku? Twoja twierdząca odpowiedź na przynajmniej jedno z tych pytań, może oznaczać, że jesteś tym, kogo szuka Unia Europejska. Europejski Urząd Doboru Kadr właśnie ogłosił nabór kandydatów na urzędników unijnych instytucji.

W tym roku jest szansa na pracę w instytucjach UE dla 149  nowych pracowników. Miejsce pracy – Bruksela lub Luksemburg. Propozycję współpracy mogą otrzymać obywatele UE, którzy ukończyli co najmniej trzyletnie studia wyższe i dobrze znają przynajmniej dwa języki europejskie. O pracę mogą się również ubiegać studenci ostatniego roku. Warunkiem jest uzyskanie dyplomu do 31 lipca 2015 r.

Unii Europejskiej jako pracodawcy nie trzeba mocno reklamować. Stabilność, możliwość awansu i rozwoju, praca w międzynarodowym środowisku – to tylko niektóre zalety pracy dla struktur unijnych.

Unia poszukuje specjalistów z różnych dziedzin: od pomocy rozwojowej przez ochronę środowiska, po wspieranie rozwoju regionalnego. Na pracę mają szansę również ci, którzy będą potrafili zatroszczyć się o prawa mniejszości.

W unijnych instytucjach w 2014 r. pracowało ok. 50 tys. urzędników, w tym tylko 2679 Polaków. Polscy urzędnicy są dopiero szóstą co wielkości grupą wśród zatrudnianych w UE. Czas poprawić te statystyki.

Wszyscy ci, którzy chcą pracować jako unijni urzędnicy powinni zgłosić swoją kandydaturę do 21 kwietnia 2015 r. poprzez stronę  graduates.eu-careers.eu.

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 20-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text