Województwo mazowieckie

Jeśli koleje, to tylko mazowieckie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 29 czerwiec 2015-31 styczeń 2016
ilustracja

Pierwsza samorządowa spółka kolejowa w Polsce – Koleje Mazowieckie swoją ofertą coraz bardziej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pasażerów. To nie tylko nowoczesne pociągi, ale także pociąg „Słoneczny”, bilet lotniskowy, Karta Mazowiecka, wakacyjny bilet turysty, czyli propozycje skierowane wprost do podróżnych. Ale to nie koniec nowości, w planach jest również uruchomienie sprzedaży biletów przez Internet.

Pociąg „Słoneczny”

Jedną ze sprawdzonych propozycji wakacyjnych jest pociąg „Słoneczny”. W tym roku wyjedzie on w trasę już po raz 11. Jest to cieszące się dużym zainteresowaniem wakacyjne połączenie z Warszawy do Trójmiasta. W tym roku będzie kursował on od 28 czerwca do 30 sierpnia. Koszt biletu do Trójmiasta to 45 zł. Jest jednak pewna nowość, po raz pierwszy „Słonecznym” dojedziemy aż do Ustki i to za 60 zł. Będzie to jak zwykle podróż komfortowa, bo nowoczesnymi, klimatyzowanymi wagonami piętrowymi. Dodatkowo, w ramach akcji „Słoneczny wysyp rabatowy”, podróżni, którzy kupią bilet na pociąg otrzymają kartę rabatową, uprawniającą do zniżek na terenie Trójmiasta. Dostępna jest także pula biletów promocyjnych w niższej cenie.

Bilet Turysty

Nową, wakacyjną propozycją dla podróżnych jest Bilet Turysty. Można z nim podróżować po Mazowszu pociągami Kolei Mazowieckich bez ograniczeń przez trzy dowolnie wybrane dni w ciągu dziesięciu kolejno po sobie następujących dni kalendarzowych. Koszt biletu to jedynie 67 zł. Oferta skierowana jest przede wszystkim do turystów, którzy chcą zwiedzać Mazowsze i będzie dostępna od 1 lipca do 31 sierpnia. Podróżni sami decydują kiedy i na jakiej linii chce podróżować. W dni, w których zdecyduje się na podróż może odbyć nieograniczoną liczbę przejazdów w dowolnym kierunku. Może na przykład jednego dnia wybrać się do Płocka zostać tam trzy dni, potem pojechać do Siedlec, a stamtąd wrócić do Warszawy. Bilety można kupić nawet na siedem dni przed planowaną podróżą. Są one dostępne w każdej kasie biletowej oraz biletomatach Kolei Mazowieckich.

Bilet Lotniskowy

Bilet Lotniskowy to oferta skierowana do pasażerów podróżujących z i do lotniska w Modlinie. Kosztuje on 17 zł i obejmuje przejazd pociągiem i autobusem KM z Warszawy do lotniska w Modlinie lub w odwrotnym kierunku. Podroż można rozpocząć na dowolnej stacji w obszarze m.st. Warszawy. Dodatkowo, bilet uprawnia do podróżowania pojazdami komunikacji miejskiej ZTM, w tym metrem, w pierwszej strefie przez 60 minut przed lub po podróży na lotnisko. To duża pomoc dla podróżnych, którzy nie muszą już kupować dodatkowych biletów na komunikację miejską. Można także korzystać z imiennego miesięcznego Biletu Lotniskowego. Jego koszt to 230 zł i uprawnia on do przejazdów „tam i z powrotem”.

Pies i rower jadą gratis

Warto też pamiętać o stałej ofercie Kolei Mazowieckich. Przez cały rok pociągami KM nieodpłatnie można przewieźć psa, rower albo psa i rower równocześnie.

Karta Mazowiecka

W tym roku spółka zaproponowała innowacyjne rozwiązanie – inteligentną kartę mikroprocesorową, czyli Kartę Mazowiecką. Można na niej zakodować do sześciu ważnych biletów KM i ZTM równocześnie. Karty wydawane są już od miesiąca w ramach pilotażowego programu. Aby ją otrzymać trzeba złożyć wniosek o wydanie karty. Można to zrobić w jednym z 12 punktów obsługi klienta na Mazowszu, w kasach biletowych lub korespondencyjnie na adres spółki, a także elektronicznie poprzez stronę internetową www.karta.mazowieckie.com.pl. Na tej stronie można także znaleźć więcej informacji o karcie, jej regulamin, a także założyć konto użytkownika. Wszelkie pytanie dotyczące karty można również wysyłać na adres mailowy – karta@mazowieckie.com.pl.

Bilet przez Internet już wkrótce

Koleje Mazowieckie pracują także nad kolejnym ułatwieniem dla swoich pasażerów. Już niebawem bilety na pociąg będzie można kupić także przez Internet.

Nowe pociągi

Opisując ofertę Kolei Mazowieckich nie można pominąć ciągle modernizowanego taboru spółki. W ostatnich miesiącach przekazane zostały pierwsze nowoczesne pięcioczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne „Impuls”, wyprodukowane przez firmę Newag S.A. W sumie na tory wyjedzie 12 takich pociągów. Mają być one dostarczone do listopada i będzie można nimi podróżować na linii Warszawa-Skierniewice. Koszt ich zakupu to 257 mln zł. Do końca tego roku tabor Kolei Mazowieckich wzbogaci się także o 22 nowe wagony piętrowe i dwie lokomotywy elektryczne od firmy PESA Bydgoszcz. Koszt zamówienia to 278 mln zł. Ale to nie koniec nowych pociągów. Do końca tego roku PESA i Newag dostarczą Kolejom Mazowieckim dwa nowe szynobusy. Newag wyprodukuje pociąg dwuczłonowy, natomiast PESA – jednoczłonowy. Zaczną one kursować już na przełomie 2015 i 2016 r. lub nawet z nowym rozkładem jazdy pod koniec 2015 r. Cała inwestycja będzie kosztować blisko 19,3 mln zł.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 29-6-2015

Więcej informacji na www.mazowieckie.com.pl.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text