Województwo mazowieckie

Jazz we Wsoli
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 22 kwiecień 2015
ilustracja

Zapowiada się kolejne, ciekawe wydarzenie artystyczne w Muzeum we Wsoli. W sobotę, 25 kwietnia, o godz. 17.00 odbędzie się tu koncert „Joanna Kucharczyk Quartet”. Mieszkańcy Radomia, którzy chcieliby tu spędzić słoneczną sobotę, mogą skorzystać z bezpłatnego autobusu.

Muzeum Witolda Gombrowicza, tak jak chcieli jego twórcy, to coś więcej niż tylko muzeum. To miejsce tętniące życiem i coraz chętniej odwiedzane, nie tylko przez mieszkańców ziemi radomskiej, ale i gości np. z Warszawy. W sobotnie popołudnie młodzi i niezwykle zdolni muzycy zaprezentują  piosenki ze swojej płyty „More”. Pojawią się też utwory Przybory i Wasowskiego.

Na fortepianie zagra Nikola Kołodziejczyk, na kontrabasie – Andrzej Zielak, na perkusji – Karol Domański.  Zaśpiewa oczywiście Joanna Kucharczyk.  Lekkie, zmysłowe i delikatne utwory spodobają się nie tylko wielbicielom jazzu.

Mieszkańcy Radomia mogą skorzystać z bezpłatnego autobusu, który odjedzie o 16.15  z  przystanku przy ul. Chrobrego (Chrobrego/Czysta w kierunku Michałowa). Powrotny kurs zaplanowano na godz. 18.30.

 

Joanna  Kucharczyk   –  m.in. II miejsce oraz Nagroda Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Voicingers (Polska, 2012), laureatka II miejsca na festiwalu Nomme Jazz (Estonia, 2013), tytuł Najlepszego Wokalisty na Johny Raducanu’s Jazz Festival w Rumunii.

Nikola Kołodziejczyk  –  pianista, kompozytor i dyrygent. Nominowany w tym roku do jazzowego „Fryderyka” w trzech kategoriach: Artysta Roku, Album Roku i Fonograficzny Debiut Roku.

 

 

m.milewska@mazowszanie.eu 20-4-2015

Zdjęcie: www.pixabay.com

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text