Województwo mazowieckie

Janowska wreszcie do remontu
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 15 kwiecień-10 lipiec 2015
  • ikonka Siedlce Janowska
ilustracja

Tuż przed świętami wielkanocnymi władze Siedlec podpisały z zarządem województwa umowę na unijne dofinansowanie remontu drogi nr 698. Jest więc wreszcie szansa na lepsze warunki jeżdżenia. Inwestycja musi być zrealizowana do końca czerwca tego roku.

Ulica Janowska wymagała remontu. Mówienie o dziurach i nierównych chodnikach nie oddaje realiów tego, co musieli przeżywać kierowcy i pieszy codziennie poruszający się w tej części miasta.

Przebudowywana droga jest drogą wojewódzką, ale w tej części należy do miasta. Stanowi trasę wylotową na Łosice (ale też dalej – na Siemiatycze czy Białystok), więc jest bardzo ruchliwa. To tędy codziennie mieszkańcy powiatu łosickiego i wschodniej części powiatu siedleckiego dojeżdżają do pracy, do szkół, załatwić bieżące sprawy w urzędach, przychodniach, szpitalach czy w celach rozrywkowych.  Dlatego zaplanowano szereg prac, które usprawnią poruszanie się po tej ulicy. Dotychczas zmodernizowany był już odcinek od ul. Św. Faustyny Kowalskiej do ul. Kasztanowej. Teraz na całej długości ma być zrobiona nowa nawierzchnia bitumiczna. Poza tym zmodernizowane zostaną cztery skrzyżowania, a w trosce o bezpieczeństwo wybudowane, a w niektórych przypadkach zmodernizowane będą  oznakowania pionowe i poziome. Przebudowane zostaną również zatoki autobusowe. Prace będą odbywały się na całej długości drogi ­– od skrzyżowania z ul. Starowiejską do granicy miasta.

Z myślą o bezpieczeństwie pieszych powstaną trzy nowe przejścia przez jezdnię, a cztery stare zostaną zmodernizowane. Zmiany dotyczyć będą też chodników – tam, gdzie to możliwe będą one zmodernizowane, w innych miejscach wybudowane zostaną nowe. Poza tym powstaną ścieżki rowerowe (w tym od strony południowej ścieżka z dopuszczonym ruchem pieszych).

Niezbędnym elementem do odpowiedniego funkcjonowania drogi będzie budowa kanalizacji teleinformatycznej ze studniami kablowymi, kanalizacji deszczowej oraz kanalizacji sanitarnej.

Mieszkańcy tej okolicy od dawna czekają na zmiany. Wszystkie te zabiegi poprawią z jednej strony jakość i przepustowość drogi, z drugiej po prostu zwiększą bezpieczeństwo poruszania się po tej trasie. Władze Siedlec liczą też na ożywienie gospodarcze. Droga poprawi dostęp do ok. 55 ha terenów inwestycyjnych zlokalizowanych na obszarze Podstrefy Siedlce Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.

(mech)

h.maliszewska@mazowszanie.eu 15-4-2015
ikonka jak dojechać
  • ikonka Siedlce Janowska

Na podstawie: www.mazovia.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text