Województwo mazowieckie

Jak rodzić, to tylko w Szydłowcu
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 14 marzec-31 grudzień 2015
ilustracja

Urząd gminy Szydłowiec postanowił zadbać o przyrost naturalny. W gminie oprócz powszechnie obowiązującego „becikowego” rodzice otrzymają 300 zł dodatkowo. 

Pod koniec lutego zaczęła obowiązywać uchwała radnych, którzy przyjęli tzw. gminne becikowe. Jest to 300 zł jednorazowej zapomogi finansowej z tytułu urodzenia się dziecka. Decyzja gminy jest ukłonem w kierunku powiększających się rodzin, zarówno tych, które korzystają z rządowego „becikowego”, jak i pozostałych. Od ubiegłego roku na wsparcie nie mogą liczyć bowiem ci, u których w rodzinie dochód miesięczny wynosi więcej niż 1922 zł netto. 

„Becikowe” otrzymają: matka, ojciec, opiekun prawny lub opiekun faktyczny z tytułu urodzenia dziecka – jeśli są mieszkańcami gminy Szydłowiec od co najmniej roku przed urodzeniem dziecka. Na przyznanie „becikowego” nie ma natomiast znaczenia, jakie są dochody rodziny. Obecnie pomoc wynosi 300 zł, ale zapisy w uchwale pozwalają ją zwiększyć. 

Świadczenie można otrzymać po zgłoszeniu się w ciągu trzech miesięcy od urodzenia dziecka do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szydłowcu (do Działu Świadczeń Rodzinnych).

(mech)

h.maliszewska@mazowszanie.eu 16-3-2015
ikonka jak dojechać

Na podstawie: www.szydlowiec.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text